Beskidy (cz., słow. Beskydy, ukr. Бескиди, ang. Beskids, niem. Beskiden) – grupa pasm górskich w Karpatach zewnętrznych rozciągająca się od rzeki Beczwy na zachodzie (Czechy) po rzekę Czeremosz (Ukraina) na wschodzie. Szerokość pasma Beskidów wynosi ok. 50–70 km, a ich długość ok. 600 km.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Zobacz listę najwyższych szczytów w Beskidach. Jest to grupa ponad 20 pasm górskich, które należą do północnej części Karpat (Polska, Czechy, Słowacja i Ukraina).

Tegoroczna zima na nizinach jest... nijaka. Za to w górach - w pełnej krasie! Beskid Śląski w zimowej szacie :) Fot. Tomasz Płaszczyk Fotografia

Zakończenie roku górskiego 2019 wędrówką na Halę Rysiankę w Beskidzie Żywieckim.

Zachód słońca z wieży widokowej w Stryszawie w Beskidzie Żywieckim

Góry... tajemniczy, niebezpieczny świat, który przyciąga nas, ludzi, jak magnes.

Trasa jesiennej wędrówki na Tarnicę przez Bukowe Berdo. Szlak z Mucznego przez bieszczadzkie połoniny

Wschód słońca na Sokolicy , jeden z piękniejszych jakie miałem okazję podziwiać i to jeszcze w takim towarzystwie :) Pobudka o 03:00 z przeciągnięciem do 03:30, szybka kawa , potem do auta, znowu kawa na stacji i wyjście na szczyt pięć minut przed samym wschodem .... Można by do nas zegarki ustawiać :)

Tarnica to najwyższy, bieszczadzki szczyt po stronie polskiej, co sprawia, że cieszy się on sporą popularnością

Kto był w Beskidzie Śląskim na Cieńkowie ten wie, że jest to wyjątkowe miejsce - a szczególnie pięknie prezentuje się w jesiennych barwach o poranku w promieniach wschodzącego słońca :)

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Beskidy. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...