Beskidy (cz., słow. Beskydy, ukr. Бескиди, ang. Beskids, niem. Beskiden) – grupa pasm górskich w Karpatach zewnętrznych rozciągająca się od rzeki Beczwy na zachodzie (Czechy) po rzekę Czeremosz (Ukraina) na wschodzie. Szerokość pasma Beskidów wynosi ok. 50–70 km, a ich długość ok. 600 km.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Razem z kolegami zdecydowaliśmy o tym, aby wyjechać na dalszy etap naszych zmagań z Głównym Szlakiem Beskidzkim. Był to ostatni odcinek Beskidu Śląskiego. Zapraszam do relacji.

Relacja z drugiego etapu Głównego Szlaku Beskidzkiego: Ustroń Polana- Przełęcz Kubalonka. Kontynuacja tegorocznych wędrówek górskich i realizacji pasji życiowej.

Pod koniec zeszłego roku w mojej głowie zrodziła się myśl, aby przejść Główny Szlak Beskidzki. Jednak pomysł to jedno, realizacja to drugie. W końcu udało mi się spotkać z kumplami ustalić wstępne plany wypadów. Zdecydowaliśmy, aby ten blisko 500 kilometrowy dystans podzielić na odcinki i w różnych terminach jeździć i zdobywać kolejne szczyty. Pierwszy wypad ustaliliśmy na początek lutego.

Szybki wyskok na Sokolicę i bajkowy wschód słońca.

Znajdująca się w Beskidzie Niskim atrakcja, to świetny pomysł na jednodniowy wypad zimą. Jednak należy pamiętać, że aby można było zobaczyć to wyjątkowe zjawisko potrzeba kilkudniowego mrozu poniżej -10 stopni Celsjusza.

Beskid Makowski to grupa górska, dawniej zwana Beskidem Średnim, która stanowi część Beskidów Zachodnich. Ta przepiękna i wyjątkowo malownicza kraina graniczy między innymi z Beskidem Małym, Żywieckim i Wyspowym oraz z Kotliną Rabczańską, Żywiecką, a nawet pasmem Babiogórskim. W regionie znajduje się wiele urokliwych kurortów i ciekawych atrakcji turystycznych. A od czego warto zacząć zwiedzanie Beskidu Makowskiego?

Bieszczady to malownicze pasmo górskie położone na granicy Polski, Słowacji i Ukrainy. Słyną one z pięknych krajobrazów, wielu szlaków turystycznych oraz bogatej fauny i flory. Jednymi z większych skarbów Bieszczad są żubry, które są symbolem tych terenów. W artykule omówimy historię żubra w Bieszczadach, jego znaczenie dla ekosystemu oraz działania podejmowane w celu ochrony tego zagrożonego gatunku.

Klasyka w najlepszym, bieszczadzkim wydaniu - Rozsypaniec, Halicz i Tarnica.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Beskidy. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...