Okładka

Beskid Śląski to malowniczy region południowej Polski, który zachwyca swoją przyrodą i możliwościami turystycznymi. Jednym z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Beskidach Śląskich jest szczyt Skrzyczne. Przyciąga on zarówno turystów pieszych, jak i narciarzy. Jednak przed podjęciem wyprawy na ten majestatyczny szczyt, warto dowiedzieć się, który z licznych szlaków wybrać, aby nie rozczarować się wędrówką.

Szlak z Szczyrku: tradycyjna droga na Skrzyczne

Najpopularniejszym i najbardziej tradycyjnym szlakiem prowadzącym na Skrzyczne jest trasa rozpoczynająca się w Szczyrku. To właśnie stąd zazwyczaj rozpoczynają swoją wędrówkę turyści z całej Polski. Szlak ten ma wiele zalet, które przyciągają miłośników gór. Jest dobrze oznakowany, dzięki czemu trudno się zgubić. Ponadto, na trasie znajdują się liczne punkty gastronomiczne, gdzie można zatrzymać się na chwilę, odpocząć i zregenerować siły.

Warto również wspomnieć, że szlak ze Szczyrku prowadzi przez malownicze tereny Beskidu Śląskiego. Podczas wędrówki można podziwiać piękne widoki na okoliczne góry i doliny.

Planujesz odwiedzić Ustroń? Noclegi na każdą kieszeń czekają na Ciebie w Dreamapart.pl

Szlaki na Skrzyczne

Szlak z Bielska-Białej: mniej popularna, ale urokliwa trasa

Jeśli szukasz mniej uczęszczanej drogi na Skrzyczne, warto rozważyć szlak rozpoczynający się w Bielsku-Białej. Ta trasa jest mniej popularna niż ta ze Szczyrku, co oznacza, że można spodziewać się mniejszego natężenia turystycznego. Dla wielu osób to ogromna zaleta, zwłaszcza jeśli cenisz sobie spokój i kontakt z naturą.

Szlak z Bielska-Białej prowadzi przez bujne lasy i malownicze łąki, co sprawia, że jest nie tylko piękny, ale także interesujący pod względem przyrodniczym. Na trasie tej można spotkać różne gatunki roślin i zwierząt, co stanowi atrakcję nie tylko dla miłośników gór, ale także entuzjastów przyrody. Jest to bardziej wymagająca ze względu na długość trasa, ale często pokonywana nawet przez rodziny z dziećmi. 

Szlak z Żywca: alternatywna możliwość

Innym interesującym podejściem do zdobycia Skrzycznego jest trasa rozpoczynająca się w Żywcu. To świetna opcja dla tych, którzy przybywają na wycieczkę z północy regionu Beskidów Śląskich. Szlak ten oferuje piękne widoki oraz unikalne doświadczenie turystyczne.

Szlak z Brennej: trasa dla doświadczonych wędrowców

Ostatnią, ale nie mniej ważną opcją jest szlak prowadzący na Skrzyczne z Brennej. To trasa dla doświadczonych wędrowców, ponieważ jest bardziej wymagająca niż pozostałe. Jednak trud wspinaczki rekompensuje niesamowitymi widokami i poczuciem spełnienia po osiągnięciu celu.

Szlak z Brennej prowadzi przez tereny górskie, które są mniej uczęszczane niż szlaki z Szczyrku czy Bielska-Białej. To doskonała opcja dla tych, którzy chcą uniknąć tłumu turystów i cieszyć się ciszą górskiej przyrody. 

Podsumowując, Skrzyczne to jeden z najpiękniejszych szczytów Beskidu Śląskiego, który przyciąga zarówno amatorów górskich wędrówek, jak i narciarzy. Wybór odpowiedniej trasy zależy od indywidualnych preferencji i umiejętności. Szlak z Szczyrku jest tradycyjny i dobrze oznakowany, szlak z Bielska-Białej oferuje spokój i kontakt z przyrodą, szlak z Żywca to alternatywa dla turystów odwiedzających akurat Żywiec, a trasa z Brennej to wyzwanie dla doświadczonych wędrowców. Niezależnie od wyboru, każda z tych tras oferuje niezapomniane wrażenia.

Jeśli planujesz wyjazd do Beskidu Śląskiego, koniecznie odwiedź miejscowość Kozubnik. Niegdyś luksusowy kurort, następnie podupadła miejscowość, obecnie zyskuje zupełnie nową, zaskakującą odsłonę.

Materiał od partnera portalu.

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...