Tutaj znajdziesz wszystkie aktualności dodane do portalu. Niektóre z nich zostaną wyróżnione i umieszczone na stronie głównej. Jeśli chcesz dodać własny news, kliknij tutaj.

W ramach projektu Odpocznij w Beskidach jeszcze w tym roku na terenie polskich i słowackich gór stanąć ma 26 ławek.

W 12 edycji plebiscytu na Drzewo Roku znalazło się 16 finalistów - drzew, które zebrały najwięcej głosów w konkursach krajowych. Wśród nich znalazł się Dąb Dunin z Polski, zwany Strażnikiem.

Po wprowadzonych zmianach opłatom będzie podlegać wstęp do 11 z 23 istniejących w Polsce parków narodowych.

RUSZA 41 KURS PRZEWODNIKÓW GÓRSKICH SKG - Warszawa

Zabudowa zbocza Antałówki, kultowej góry Zakopanego i zamiana traktu spacerowo-rowerowego Bulwary Słowackiego na samochodową jezdnię. Zamiast zieleni, ptaków – asfaltowy, samochodowy smród.

Olympus zaprezentował nowy obiektyw - model M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, idealny dla wędrujących i podróżujących fotografów.

Lasy Państwowe zdecydowały się na wprowadzenie stałego rozwiązania umożliwiającego legalne nocowanie w lesie.

Wyznaczyć kierunek w terenie można na wiele sposobów. Jeśli nawet nie ma się pod ręką kompasu, to przecież są inne metody. Położenie słońca, strona, na którą pada cień, czy nawet porastające drzewa mchy – to wszystko dostarcza cennych informacji. A jak to jest z szukaniem drogi do czyjegoś serca? Chyba odrobinę trudniej. Ale zawsze można zdać się na intuicję i dobre rady. Tymi ostatnimi z okazji zbliżających się walentynek służy combat.pl.

Góry Kadam sięgają 3 tys. metrów i porośnięte są malowniczym tropikalnym lasem. Za pomysł wytyczenia w nich znakowanego szlaku odpowiada Bartek Zobek, podróżnik, muzyk i fotograf.

W Beskidzie Wyspowym planowana jest budowa nowych wież widokowych na szczytach Szczebel, Lubogoszcz, Ciecień, Ćwilin, Mogielica, Kamionna, Modyń, Skiełek, Jaworz. Powstać mają także bacówki na Łopieniu i Mogielicy oraz wiaty turystyczne, ławki i tablice z mapami, drogowskazy, ścieżki edukacyjne, parkingi i toalety.

Jakie to uczucie znaleźć się w lawinie? Kto radzi sobie lepiej na skiturach: judocy czy łyżwiarze szybcy? Dlaczego Rysy nie są dobrym celem zimowych wypraw? Jak wyglądały skituring i wspinanie w Tatrach 30 lat temu? Kursy Lawinowe i PZU zaprasza-ją do słuchania podcastu Opowieści z gór. Bohaterami cyklu rozmów są ludzie, którzy żyją i pracują w Tatrach. Każdy odcinek, to spojrzenie na najwyższe polskie góry i odwiedzających je turystów z nieco innej perspektywy.

Poznaliśmy zwycięską propozycję na projekt nowego schroniska na Lubaniu.

Ach, Święta Bożego Narodzenia, choinki, bombki, irytujące piosenki w radiu, Coca-Cola, karpie i kapusta… No i prezenty. Ledwo mamy za sobą listopadowy szał wyprzedaży, a tu kolejna okazja. I bardzo dobrze, bo lepiej wydać mniej niż więcej, prawda? Wiedzą o tym w sklepie combat, dlatego przygotowali z okazji Świąt Operację Xmas, w ramach której przecenionych zostało ponad 230 produktów z różnych kategorii tematycznych.

Szwedzka marka Fjällräven uruchomiła polskojęzyczną wersję popularnego bloga Foxtrail. Teraz na stronie foxtrail.fjallraven.pl fani outdooru i marki z liskiem znajdą wciąż rozbudowywane treści o przyrodzie i zrównoważonych produktach marki. Nie zabraknie też wskazówek i porad, dzięki którym wypady na łono natury będą jeszcze przyjemniejsze.

Vaya Women – wszechstronne buty dla kobiet. Zawsze tam, gdzie Ty. 

Strony

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...