Okładka

Nowa powieść kryminalna „Fałsz”, której autorem jest Hubert Hender, to kontynuacja przygód podkomisarza z kłodzkiej policji – Filipa Krauze, który od lat zajmuje się najbardziej skomplikowanymi śledztwami w regionie. Książka ukazała się nakładem wrocławskiego wydawnictwa Bukowy Las.

W październiku na półki trafiła kolejna książka napisana przez Huberta Hendera. Powieść kryminalna zatytułowana „Fałsz” jest kontynuacją przygód Filipa Krauze, który od lat zajmuje się najbardziej skomplikowanymi śledztwami na Dolnym Śląsku.

Hubert Hender to polski autor kryminałów znany przede wszystkim z bestsellerowej pozycji „Milczenie”, która ukazała się we wrześniu 2020 roku. Pisarz ceniony za dosadność i wiarygodność po raz drugi uczynił podkomisarza Filipa Krauze bohaterem swojej najnowszej powieści. Fabuła jest doskonałym połączeniem fascynującego regionu z wartką akcją, która nie rozczaruje najbardziej wymagających fanów powieści kryminalnych.

„Fałsz” czyta się jednym tchem

Tym razem Hender zabiera swoich czytelników do Gór Sowich, w których dochodzi do makabrycznej zbrodni. Policja z Nowej Rudy od miesiąca prowadzi śledztwo, ale nie natrafia na ślad sprawcy. Próbując dotrzeć do prawdy, podkomisarz Krauze zagłębi się w najmroczniejsze sekrety miasta i pozna jego prawdziwe oblicze. Jest doświadczonym śledczym i dobrze wie, że za odmalowanymi fasadami i pozorami niewinności zwykle czai się prawdziwe zło. Czy sprawa zostanie rozwikłana i Krauze odkryje, kto stoi za zbrodnią?

Hender, podobnie jak Mons Kallentoft, Tess Gerritsen czy Jo Nesbo, dba o każdy najmniejszy szczegół – żywe krajobrazy, wciągającą fabułę i autentyczne postacie. Sposób opowiadania historii doskonale pasuje do najstarszej i najbardziej tajemniczej części Sudetów – Gór Sowich, pełnych nieodkrytych przestrzeni. Tworzą bowiem doskonałą scenerię do uwicia kryminalnej intrygi.

O autorze

Hubert Hender – urodził się w 1983 r. w Jeleniej Górze. Dzieciństwo i młodość spędził na Dolnym Śląsku. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. Pasjonat książek. Uwielbia literaturę piękną, literaturę faktu, thrillery i kryminały. Z tych ostatnich ceni powieści Håkana Nessera, Monsa Kallentofta, Tess Gerritsen i Lee Childa. Uważny obserwator rozmaitych przejawów współczesnej kultury popularnej. Ogromny fan seriali Rodzina Soprano i Detektyw.

Akcja trzech jego pierwszych powieści kryminalnych: Zapora, Kolejność i Lęk toczyła się w okolicach Jeleniej Góry. Milczenie przeniosło czytelników do Kotliny Kłodzkiej, rejonu działania podkomisarza Filipa Krauzego i aspiranta Igora Fijałkowskiego, policjantów z wydziału kryminalnego w Kłodzku. Fałsz jest kolejną powieścią z tymi bohaterami.

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...