Kliknij tutaj, aby zobaczyć inne poradniki.

Każdy turysta wie doskonale, że najgorszym momentem wyjazdu jest mozolne pakowanie bagaży, kiedy jedną nogą jesteśmy już na upragnionym urlopie, a drugą wciąż tkwimy w domu myśląc, czy wszystko wzięliśmy...

Niniejsza strona ma na celu ulżenie w cierpieniach wszystkom, którym pakowanie spędza sen z powiek. Oto sprawdzona i wielokrotnie wypróbowana lista rzeczy do zabrania. Jeśli wciąż macie wrażenie, że o czymś zapomnieliście – po prostu zajrzyjcie tu i porównajcie stan swojego plecaka z naszymi pomysłami na ekwipunek. Wykwintni podróżnicy na pewno docenią taką oszczędność czasu i uspokoją swoje sumienie, początkujący turyści zaś dowiedzą się, czego najbardziej potrzebują - zwłaszcza w trudnych, górskich warunkach.

Spis treści

Co spakować w góry latem?

Lato to zdecydowanie ulubiony sezon wszystkich pieszych turystów. Sprawdź, jak nie dać się słońcu, wysokim temperaturom, komarom... No i jak zamienić wygodne łóżko na namiot.

Co spakować w góry zimą?

Zimą część turystów przerzuca się na narty, jednakże chodzenie po białym puchu także sprawia ogromną przyjemność. Pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu i odzieży..

Co spakować na obóz harcerski?

Obozy harcerskie to oczywiście zupełnie osobna kategoria wyjazdów, na której często obowiązują ścisłe zasady w doborze ekwipunku. Warto sprawdzić przed wyjazdem także naszą listę.

Artykuły na temat pakowania i górskiego ekwipunku

Nasz portal to prawdziwa skarbnica górskich porad :-). Poniżej znajdują się artykuły na temat pakowania w góry.