Okładka

Po fazie zachłyśnięcia się fotograficznymi możliwościami smartfonów, coraz więcej osób zaczyna znów dostrzegać atuty klasycznych aparatów fotograficznych, które szczególnie ambitniejszym amatorom fotografii oferują znacznie większe możliwości, szczególnie w dziedzinie fotografii krajobrazowej czy „przygodowej”. Problem z aparatami jednak taki, że aby w pełni wykorzystać ich możliwości, musimy nosić z nimi kilka obiektywów – chyba, że postawimy na najnowszą propozycję Olympusa, czyli model M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO.

Firma zapewnia, że nowość to obiektyw, który w przypadku osób wędrujących z aparatem po górach (i nie tylko) może być tym „jednym jedynym”, łączącym zalety kilku różnych narzędzi optycznych. Kompaktowy i lekki, wyposażony w zoom 3.1x obiektyw 8-25mm F4.0 PRO gwarantuje fotografom doskonałą jakość kojarzoną z serią M.Zuiko PRO oraz wszechstronność, pozwalającą na rejestrowanie zarówno dynamicznych, szerokich planów krajobrazowych, jak i filmów i obrazów o polu widzenia naturalnym dla ludzkiego oka.

Nowy obiektyw M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO projektowano tak, by świetnie sprawdzał się w bardzo różnych zastosowaniach fotograficznych, od zdjęć ultra-wide 16 mm do 50mm (co idealnie nadaje się np. do rejestrowania monumentalnych krajobrazów czy formacji skalnych), aż po powiększenie 3.1x podczas rejestrowania zdjęć przy standardowej ogniskowej. Oznacza to, że nowość jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą podróżować z minimalnym bagażem… nie godząc się jednocześnie na żadne kompromisy w kwestii jakości fotografii.

Nowość pozwala też rejestrować doskonałe zdjęcia makro z maksymalnym powiększeniem 0.42xi obsługuje funkcję Focus Stacking, która łączy wiele obrazów w jedno zdjęcia, co pozwala na stworzenie obrazu wyostrzonego od pierwszego planu aż po tło.

Zastosowano w niej również doskonałą ochronę przed wnikaniem kurzu i bryzgami wody (ekwiwalent IPX1), a także odporność na mróz do -10°C – co jest unikalne dla serii M.Zuiko PRO. W połączeniu z aparatami z serii Olympus OM-D E-M1 oraz E-M5 nowy obiektyw może być używany w najtrudniejszym terenie i warunkach, np. w deszczu i śnieżycy. Fluorowa powłoka na obiektywie pozwala na jego łatwe czyszczenie oraz usuwanie np. wody w czasie deszczu, zaś projekt frontu obiektywu umożliwia wygodne montowanie na nim filtrów.

Nowy obiektyw M.Zuiko Digital ED 8-25 mm F4.0 PRO wraz z osłoną LH-76E będzie dostępny na początku lipca w cenie od €999.

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...