Zdjęcia autorstwa tego użytkownika

Strony

Artykuły użytkownika

Planowanie wakacji to jedno z najprzyjemniejszych zajęć, które budzi w nas radość i oczekiwanie. Wielu z nas staje przed dylematem: zorganizować wyjazd samodzielnie czy skorzystać z usług biura podróży? Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.

Buty w góry muszą być wygodne i dostosowane do warunków pogodowych. Do chodzenia po trudnym terenie trzeba zawsze dobierać odpowiednie obuwie.

Planując wymarzone wakacje, wyjazd służbowy czy wizytę u rodziny za granicą, często nie myślimy o tym, co mogłoby pójść nie tak. Niestety, życie bywa nieprzewidywalne, a sytuacje losowe mogą pokrzyżować nasze plany. W takim przypadku ubezpieczenie od rezygnacji z podróży staje się niezwykle cenne. Wyjaśniamy czym jest taka polisa i jakich korzyści możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się ją wykupić.

Każdą podróż należy zaplanować, a szczególnie taką, która ma się odbyć w odległym kraju z inną kulturą i obyczajami. Przy takich wyprawach, należy sprawdzić wytyczne i wykupić ubezpieczenie. Zobacz, jak się przygotować, jadąc do Tajlandii.

Potrzeba odpowiednio dobranej odzieży podczas trekkingu wynika przede wszystkim z dwóch kluczowych powodów - bezpieczeństwa i komfortu.

Co roku jednym z gorących tematów jest pogoda w majówkę. Niestety w naszym zmiennym klimacie potrafi ona niemiło zaskoczyć i wówczas wymarzony długi weekend niekoniecznie będzie należał to udanych.

Amatorzy górskich wycieczek z pewnością mają w sobie dużo odwagi i ciekawości świata. Ci, którzy udają się w góry zimą, muszą dodatkowo być o wiele lepiej wyposażeni. Pogoda w górach jest zmienna, więc warto być dobrze przygotowanym. Jakie buty wybrać? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zima to czas białego szaleństwa. Dla wielu kojarzyć będzie się przede wszystkim z godzinami spędzonymi na stokach narciarskich, wypadach ski-tourowych, wyprawach górskich, czasem zwieńczonych biwakiem w samym sercu zimowego lasu. W takich warunkach, w dalekiej fińskiej Laponii, odbył się test doskonale lekkiej i ciepłej kurtki puchowej marki Mammut.

Przez lata sądziłem, że czarny szlak to szlak najtrudniejszy - wręcz diabelski. I jakie było moje zdziwienie, że to nieprawda! Jeżeli kiedykolwiek sądziliście, że kolor szlaku bezpośrednio wskazuje na jego trudność, ten artykuł jest dla Was.

Strony

O użytkowniku

Portal miłośników gór
Oficjalne konto naszej redakcji.