Okładka

Każdą podróż należy zaplanować, a szczególnie taką, która ma się odbyć w odległym kraju z inną kulturą i obyczajami. Przy takich wyprawach, należy sprawdzić wytyczne i wykupić ubezpieczenie. Zobacz, jak się przygotować, jadąc do Tajlandii.

Wykup ubezpieczenie turystyczne

Planując urlop w Tajlandii, w pierwszej kolejności powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dlatego odpowiednio wcześniej zaplanuj wykonanie niezbędnych szczepień, a przede wszystkim tych, które będą chroniły Cię przed błonicą, odrą, tężcem, różyczką, wścieklizną czy japońskim zapaleniem mózgu. Jeśli mają zapewnić odpowiednią ochronę, powinny być wykonane nie później niż miesiąc przed wyjazdem.

Z pewnością nie zakładasz, że podczas urlopu się rozchorujesz albo ulegniesz wypadkowi i będziesz potrzebował pomocy lekarskiej. Niestety, takie sytuacje zdarzają się niejednokrotnie. To oznacza, że powinieneś wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które zapewni Ci niezbędne wsparcie w razie tego typu wydarzeń.

W końcu nawet wyjeżdżając w Tatry, sprawdzasz różne oferty prezentujące ubezpieczenie w góry (ile kosztuje), co obejmuje i na jak długi okres jest proponowane. Tym bardziej planując podróż w tak odległe rejony jak Tajlandia, należy posiadać odpowiednie ubezpieczenie. Dobrze, aby obejmowało nie tylko ewentualne leczenie, jeśli będzie potrzebne tam na miejscu, ale również pomoc w takich sytuacjach jak kradzież bagażu czy sprzętu sportowego.

Dodatkowo zastanawiając się nad optymalnym ubezpieczeniem, zastanów się, co chcesz robić poza samym zwiedzaniem najważniejszych miejsc. Jeśli w czasie urlopu planujesz nurkować, sprawdź, czy wykupione ubezpieczenie będzie obejmowało wypadki, które mogą się wydarzyć podczas takich aktywności, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

Zorganizowanie podróży nie jest trudne

Planujesz urlop w Tajlandii? Jeżeli jest to wyjazd wypoczynkowy, który nie będzie przekraczał 30 dni, wystarczy sam paszport, bez konieczności organizowania wizy. Ta jednak będzie potrzebna, jeśli wybierasz się tam w innym charakterze niż urlop albo planujesz poświęcić więcej czasu na zwiedzanie tamtejszych rejonów.

Oczywiście do takiego wyjazdu musisz się przygotować również finansowo, aby zabrać ze sobą odpowiednią ilość pieniędzy. W tym tekście znajdziesz informacje, nie tylko o cenach biletów lotniczych i noclegów, ale również ceny jedzenia czy transportu. Ponieważ podróż do Tajlandii wiąże się z koniecznością pokonania kilku tysięcy kilometrów, konieczne jest odbycie jej samolotem, co będzie się wiązało ze średnim wydatkiem w okolicach 2000 zł.

W zależności od miejsca, w którym zaplanujesz nocleg, będziesz musiał zapłacić od 30 zł za osobę przy pobycie w hostelu, w którym będziesz spał w pokoju wieloosobowym, do 400 zł za osobę, jeśli zdecydujesz się na hotel 3-gwiazdkowy, który będzie znajdował się blisko morza. W tym przypadku wiele będzie też zależało od tego, w jakim okresie planujesz się tam udać. Na niższe ceny możesz liczyć od maja do połowy października, za to od połowy października do kwietnia, będą one już wyższe.

Na co uważać, planując taką podróż?

Takie wakacje będą wiązały się nie tylko z przyjemnością, odpoczynkiem i poznawaniem innej kultury, ale też będą niosły ze sobą pewne niebezpieczeństwa, o których warto wiedzieć, aby się na nie przygotować. Ostrożność powinieneś zachować jeśli chodzi o jedzenie i picie. Zamiast korzystać z dań serwowanych na ulicy, lepiej wybrać te, które proponowane są w hotelowym menu. Co więcej, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości żołądkowych, powinieneś unikać tamtejszej wody. Nie tylko do picia, ale nawet do mycia zębów. W tym celu lepiej zrobisz, jeśli skorzystasz z wody butelkowanej.

Kolejną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, to oszuści. Nie tylko złodzieje, którzy mogą próbować ukraść Ci plecak, ale również taksówkarze, którzy często zapominają o włączeniu licznika, dzięki czemu mogą zawyżyć opłatę za kurs. Podczas wędrówek powinieneś również uważać na jadowite węże i inne gatunki zwierząt, które są niebezpieczne dla człowieka.

Pamiętaj, że panuje tam inna kultura, a to też oznacza chociażby inną kulturę poruszania się po drogach. Dlatego warto, uważać podczas przechodzenia przez ulicę czy przemieszczania się po mieście.

Gdzie znaleźć niezbędne informacje?

Urlop spędzony w Tajlandii może być wspaniałym wspomnieniem, jeśli odpowiednio się do niego przygotujesz. Dlatego przed wyjazdem warto poświęcić trochę czasu na przejrzenie informacji na stronie MSZ, gdzie znajdziesz najświeższe wiadomości odnośnie zagrożeń, z którymi możesz się tam spotkać, ale również tego, jak możesz ich uniknąć.

Niewątpliwie jest to piękne miejsce, które zachwyci Cię swoimi obyczajami, krajobrazem, jak i rękodziełami. Aby skorzystać z uroków Tajlandii jak najlepiej, powinieneś mieć pełną świadomość, czego należy unikać, aby jednocześnie czerpać z niesamowitego bogactwa, które będzie oferowane. Wspomnienia z tego miejsca będą wówczas piękne, a zetknięcie z inną kulturą będzie ciekawym doświadczeniem.

Artykuł Sponsorowany

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...