Niektórzy uważają, że polskie góry są piękne. Czy faktycznie tak jest?

Internet zasypuje nas informacjami o tym, jakie nasze góry są wspaniałe. Fantastyczne widoki, cisza, spokój i świeże powietrze. Niektórzy naprawdę tak uważają, a początkujący amatorzy są w stanie w to uwierzyć.

Widok na Tatry z Pienin

To oczywiście wszystko nieprawda. Jesteście ordynarnie okłamywani. Tyle lat żyliście w kłamstwie, że teraz ciężko będzie wam uwierzyć w to, co przeczytacie. Muszę was zasmucić, ale w polskich górach nie ma kompletnie nic co warto by było zobaczyć! Absolutna nuda. Sami popatrzcie na te zdjęcia.

Wschód słońca na Połoninie Caryńskiej

Nawet nie traćcie czasu. To tylko kupa kamieni, nad która hula wiatr. Układałaś długo fryzurę? Tak mi przykro. W tym wietrze każdy włos będzie żył swoim życiem. Co gorsze, żeby gdziekolwiek trafić, trzeba niesamowicie długo tam iść. Tak, iść! Na własnych nogach wykorzystując własne mięśnie. Przecież to boli.

Dolina Małej Łąki o poranku

A kiedy już stracisz czas na ten bezsensowny marsz, mijając po drodze podobnych sobie, biednych i nieświadomych turystów? Rozczarowanie. Nie ma tam kompletnie nic wartego uwagi. Tylko cisza, góry, lasy i dzikie zwierzęta. Albo takie mgły w dolinie.

Wschód słońca na Liwoczu

Interesujące panoramy? Zapomnij. Wszystko wygląda tak samo. Pagórki, pagórki, a w oddali kolejne pagórki. Nuda.

Kozice w Tatrach Zachodnich

Co gorsze, takie chodzenie po górach może się skończyć tragicznie. Miejsce to wypełnione jest wręcz dzikimi zwierzętami. DZI-KI-MI! Żadne „taś-taś” nie zdoła Was uratować, gdy spotkacie się już oko w oko z krwiożerczymi bestiami. Masz słabe serce? Zawał więcej niż pewny. W domu jest znacznie bezpieczniej, dlatego nie ma się co nawet zastanawiać. Zwierzęta pooglądasz sobie w telewizji, a pani Czubówna wszystko ci pięknie wyjaśni. Zresztą zanim dojdziesz w te góry, musisz przejść przez las. Czy wiecie ile w lesie jest pająków? Co w tym ciekawego?

Poranek w Gorcach

Zimą bywa zimno, a latem upalnie. To przecież bardzo niezdrowe. A przecież nie chcesz się rozchorować, prawda? Pójdziesz do lekarza z drobnym przeziębieniem, zarazisz się czymś w poczekalni i kłopot gotowy. Nie rób tego swoim bliskim – pomyśl o nich!

Zima w Beskidach

Zastanów się sam: przecież góry to tylko kupa kamieni. Nie ma żadnego powodu, dla którego warto się tam wybrać. No chyba, że jesteś miłośnikiem i zbieraczem kamieni, ale wtedy nie ma już dla ciebie ratunku…

W drodze na Kończysty Wierch

Pójdziesz, zgubisz się i co dalej? Jakieś strzałki, jakieś kolory. Nikt normalny nie wie nawet w jakim kierunku się poruszać. I co, wezwiesz GOPR, żeby się z ciebie śmiali w internecie? Zapamiętaj: prawdziwy facet tkwi w swoim błędzie do końca!

Tatry z Przełęczy Szopka

Co można robić w takich górach? Idziesz, przystajesz, idziesz, odpoczywasz i tak cały dzień. Żadnych sklepów, kina czy dobrego baru. Tylko przestrzeń i przestrzeń. Zwariować można. Nawet kawę trzeba zabierać ze sobą. 

Na szczycie Kościelca

Nie dajcie sobie wmówić, że znajdziecie tam piękne widoki.

Tatry z Trzech Koron

Okropność! Kamienie i skały.

Tatry jesienią

A jakie kolory mają głównie kamienie i skały? Szary oczywiście. Wszystko wokół jest szare i po chwili męczy oczy. Coś strasznego. Najlepiej od razu dać sobie spokój.

Giewont o zachodzie słońca

Dodatkowe minusy? Stromo. Pamiętasz ile wysiłku trzeba włożyć, żeby wyjść po schodach? Dobrze. Teraz pomnóż to kilka razy. Zadyszka, arytmia i śmierć. Nie chcesz tego.

Bieszczadzkie połoniny

Nie zapominajcie, że wszystko trzeba na sobie nosić. Przecież taki plecak waży dobre kilka kilo. Coś do picia, coś do jedzenia czy coś do przebrania, a Twój kręgosłup wygnie się jak bumerang. Jeśli nie masz kręgarza w rodzinie, to z góry odrzuć ten pomysł.

Zachód słońca w Beskidzie Niskim

Wszystko jest jakieś takie przeciętne i rozczarowujące. Przyznajcie rację, naprawdę smutny widok.

Pieniny w pigułce – strzeliste wzniesienia i mgły zalegające w dolinach

Wszędzie daleko. Lubisz dłużej pospać? Zapomnij. Jeśli już coś ci strzeli do głowy i będziesz chciał w te góry iść, to musisz wstać wcześnie i pewnie wrócisz bardzo późno. Nie rób sobie tej przykrości i zostań w łóżku. Przecież wiadomo, że kołdra nie pyta – kołdra rozumie. 

Wschód słońca w Gorcach

Poważnie, po co w ogóle chciałbyś jechać w te góry?

Tatrzańskie kolosy ze szlaku na Lubań

Zostań w domu. Pokażemy ci na zdjęciach jak okropnie było :)
Zaglądnij do nas, jeśli tak samo jak my, "nie lubisz" gór :)

https://www.facebook.com/zieloniwpodrozypl/
https://zieloniwpodrozy.pl/dlaczego-warto-jechac-gory/

Lokacja: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...