Okładka

Jakie to uczucie znaleźć się w lawinie? Kto radzi sobie lepiej na skiturach: judocy czy łyżwiarze szybcy? Dlaczego Rysy nie są dobrym celem zimowych wypraw? Jak wyglądały skituring i wspinanie w Tatrach 30 lat temu? Kursy Lawinowe i PZU zapraszają do słuchania podcastu Opowieści z gór. Bohaterami cyklu rozmów są ludzie, którzy żyją i pracują w Tatrach. Każdy odcinek, to spojrzenie na najwyższe polskie góry i odwiedzających je turystów z nieco innej perspektywy.

Podcast Opowieści z gór, to nowa inicjatywa realizowana w ramach akcji Kursy Lawinowe PZU. Jej celem jest przybliżenie szerokiej grupie odbiorców sylwetek ciekawych ludzi żyjących i pracujących w górach, a także zwrócenie uwagi na różne zagadnienia związane z bezpieczną i odpowiedzialną turystyką górską.

Bohaterem pierwszej rozmowy jest Marcin Witek, zawodowy ratownik TOPR, prowadzący szkolenia lawinowe i skiturowe oraz przewodnik górski. Opowiada on o swojej pasji do góry, pracy w helikopterze ratunkowym i dyżurach lawinowca. Marcin z przymrużeniem oka odsłania kulisy pracy przewodnika górskiego i już całkiem na poważnie zwraca uwagę na to, jak małe Tatry, mogą w razie wypadku okazać się bardzo dużymi górami.

Autor: 
Marcin Witek
Marcin Witek

W zeszłym tygodniu udostępniony został drugi odcinek, w którym Jan Krzysztof odpowiada na pytania o największe wyzwania z jakimi przyszło mu się zmierzyć w czasie ponad 20 lat na stanowisku Naczelnika TOPR, a także o swoich próbach zostania ratownikiem przed ukończeniem 18 roku życia. Rozmowa z Naczelnikiem, to wyjątkowa okazja do posłuchania o skituringu w latach 80-tych, największych zmianach jakie nastąpiły w świecie turystyki górskiej od tego czasu i przekonania się, że góry są dla ludzi, ale nie każda góra powinna być celem naszych zimowych wypraw.

Autor: 
Jan-Krzysztof

Jan Krzysztof

Podcastu Opowieści z gór przygotowanego przez Kursy Lawinowe PZU słuchać można na platformach: Spotify, Google Podcast, Anchor. Kolejne rozmowy z ciekawymi gośćmi już wkrótce.

Więcej informacji o akcji Kursy Lawinowe znaleźć można na stronie:

Autor: 
PLAKAT LAWINY_A42

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...