Wędrowanie z całym wyposażeniem na plecach, rozkładanie własnego namiotu, gotowanie własnego jedzenia i podążanie własnym tempem razem z grupą ludzi o podobnym nastawieniu do natury – to właśnie idea trekkingów Fjällräven Classic.

Już 30 stycznia zostaną udostępnione bilety na trzy tegoroczne wydarzenia z tej serii: w Niemczech, Danii i Szwecji. Pula biletów jak zawsze jest ograniczona. Można uzyskać wcześniejszy dostęp do biletów, zapisując się do newslettera na stronie www.fjallraven.com/classic-early-access

Autor: 
FJR_classic_2023 Large

Fjällräven Classic 2023

Pierwszy trekking Fjällräven Classic został zorganizowany w 2005 roku w Szwecji. Pomysł wyszedł bezpośrednio od założyciela marki Fjällräven Åke Nordina, który takim wydarzeniem chciał zachęcić i zainspirować ludzi do spróbowania długodystansowego trekkingu oraz zakosztowania życia na łonie natury. Początkowo nie było to globalne wydarzenie i chodziło po prostu o wyciągnięcie Szwedów w szwedzkie góry. Na trasę został wybrany słynny długodystansowy szlak Kungsleden (Szlak Królewski) o długości 110 km prowadzący pomiędzy miejscowościami Nikkaloukta a Abisko w regionie Lapland. Pierwszą edycję ukończyły 152 osoby i od tego czasu liczba uczestników sukcesywnie rosła, by 10 lat później osiągnąć ponad 2000. Dzisiaj, po 18 latach od pierwszej edycji, zainteresowanie trekkingiem w Szwecji jest ogromne, a społeczność outdoorowa nieustannie się powiększa.

W poniedziałek 30 stycznia zostaną udostępnione bilety na poniższe wydarzenia: 

Fjällräven Classic Niemcy, 24-26 maja 2023 r. 
Fjällräven Classic Dania, 5-8 lipca 2023 r. 
Fjällräven Classic Szwecja, 11-18 sierpnia 2023 r.
Bilety na trekkingi Fjällräven Classic USA, UK i Korea będą do zdobycia w kwietniu 2023 roku.
 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...