Pogórze Bukowskie (513.69) – mezoregion fizycznogeograficzny Pogórza Środkowobeskidzkiego w południowo-wschodniej Polsce.

Pogórze Bukowskie obejmuje pas wzgórz i kotlin o wysokościach na ogół od 300 do 500 m n.p.m., rozciągających się równoleżnikowo między Kotliną Jasielsko-Krośnieńską na północy a Beskidem Niskim na południu przez Pasmo Bukowicy. Na zachodzie Pogórze Bukowskie poprzez dolinę Jasiołki graniczy z Pogórzem Jasielskim. Na wschodzie Kotlina Sanocka oraz Góry Słonne oddzielają Pogórze Bukowskie od Gór Sanocko-Turczańskich i Bieszczadów Zachodnich. Region jest przecięty doliną górnego Wisłoka oraz Osławy. Gospodarkę leśną na tym obszarze prowadzą; Nadleśnictwo Brzozów, Rymanów i Lesko.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Beskidy
Miejscowości:

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskid Niski – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Mapa obejmuje obszar od Pogórza Jasielskiego na zachodzie do Rzepedzi na wschodzie oraz od Miejsca Piastowego na północy do Komańczy na południu. Zawiera kawałek słowackiej Laboreckiej Vrchoviny.

Okładka mapy

Bieszczady – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Beskidu Niskiego na zachodzie i Zagórza na północy po Solinę na zachodzie i Pasmo Graniczne na południu. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Brak artykułów i galerii z tej lokacji. Kliknij tutaj, aby dodać nowy artykuł.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Pogórze Bukowskie. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...