Autor: 
Licencja : 
PD
Beskid Wyspowy – część Beskidów Zachodnich położona pomiędzy doliną Raby a Kotliną Sądecką. Charakterystyczną cechą tego regionu południowej Polski jest występowanie odosobnionych, pojedynczych szczytów, od czego pochodzi jego nazwa. Najwyższym szczytem jest Mogielica (1170 m).

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Beskidy
Szczyty:
Ćwilin (1072 m n.p.m.)
Luboń Mały (869 m n.p.m.)
Luboń Wielki (1022 m n.p.m.)
Mogielica (1171 m n.p.m.)
Śnieżnica (1006 m n.p.m.)
Szczebel (977 m n.p.m.)
Miejscowości:

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskid Sądecki

1:50000, Compass, 2016

Mapa cieniowana obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera ona także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Jeden dzień łażenia i fotografowania w Beskidzie Wyspowym

Jadąc od północy Polski w góry, czy to w Tatry, Pieniny, czy Gorce, dopiero w Myślenicach wkraczamy w prawdziwie górski krajobraz, czyli Beskid Wyspowy i Beskid Makowski

Wycieczka przez Trzy Beskidy zdecydowanie nie jest dla osób nie mających nic wspólnego z rowerem. Z drugiej strony zaś, nie tragizowałbym i przy odpowiednim ułożeniu trasy, przy (w miarę możliwości) ominięciu najbardziej stromych górek, każda w miarę sprawna osoba powinna dać radę. Myślę, że takie 6/10 jeśli chodzi o trudność.

Około 6:00 jesteśmy na miejscu. Słońce jeszcze nie wstało, niebo jest kolorowe, Tatry widoczne otulone lekkimi chmurami, a w oddali majaczą gdzieś Góry Świętokrzyskie…

Jedna z największych wysp ukryta w mgłach i chmurach z nutką deszczu i klimatowego defektu.

Ty co płaczesz, ażeby śmiać mógł się ktoś - Już dość! Już dość! Już dość! Odpędź czarne myśli! Porzuć błędny wzrok! Niech to wszystko zabierze już noc! Bo nowy dzień wstaje...

Bo nowy dzień wstaje, nowy dzień wstaje, nowy dzień...

Kiedy po długich i deszczowych dniach pojawiła się w końcu nadzieja na poprawę pogody, od razu postanowiłem wyjść w góry. Decyzja była szybka! Mogielica w Beskidzie Wyspowym i wschód słońca w pierwszy zapowiadany od dawna słoneczny dzień.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Beskid Wyspowy. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...