Grupa górska, część Beskidów Zachodnich. Od zachodu sąsiaduje z Beskidem Małym, Kotliną Żywiecką i Beskidem Żywieckim, od północy z Pogórzem Wielickim, od wschodu z Beskidem Wyspowym, od południa z Kotliną Rabczańską, Pasmem Babiogórskim i pasmem Orawskie Beskidy (po słowackiej stronie). Najwyższym szczytem jest Mędralowa (1169 m).

Źródło: Wiki, CC-BY-SA-3.0.

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Lubomir z pewnością nie powali Was pod względem widokowym. Niemniej jednak zaletą wybrania się w rejony Beskidu Wyspowego jest na pewno bliska odległość od Krakowa, przez co Lubomir może być świetnym pomysłem na sielską sobotę lub niedzielę na świeżym powietrzu. Plusem jest też na pewno schronisko PTTK na Kudłaczach, które świetnie sprawdzi jako miejsce rodzinnego odpoczynku.

Krótka relacja z wypadu do Chatki Studenckiej na Adamach. Miejsce warte odwiedzenia i powrotu.

Kilka zdjęć z moich rowerowych wypraw

12 chwil, w których patrząc przed siebie wstrzymaliśmy oddech. Polskie Karpaty są piękne przez cały rok!

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Beskid Makowski. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...