Grupa górska, część Beskidów Zachodnich. Od zachodu sąsiaduje z Beskidem Małym, Kotliną Żywiecką i Beskidem Żywieckim, od północy z Pogórzem Wielickim, od wschodu z Beskidem Wyspowym, od południa z Kotliną Rabczańską, Pasmem Babiogórskim i pasmem Orawskie Beskidy (po słowackiej stronie). Najwyższym szczytem jest Mędralowa (1169 m).

Źródło: Wiki, CC-BY-SA-3.0.

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Beskid Makowski to grupa górska, dawniej zwana Beskidem Średnim, która stanowi część Beskidów Zachodnich. Ta przepiękna i wyjątkowo malownicza kraina graniczy między innymi z Beskidem Małym, Żywieckim i Wyspowym oraz z Kotliną Rabczańską, Żywiecką, a nawet pasmem Babiogórskim. W regionie znajduje się wiele urokliwych kurortów i ciekawych atrakcji turystycznych. A od czego warto zacząć zwiedzanie Beskidu Makowskiego?

Krótka relacja z wypadu do Chatki Studenckiej na Adamach. Miejsce warte odwiedzenia i powrotu.

Kilka zdjęć z moich rowerowych wypraw

12 chwil, w których patrząc przed siebie wstrzymaliśmy oddech. Polskie Karpaty są piękne przez cały rok!

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Beskid Makowski. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...