Okładka

Kiedy w Tatrach leży jeszcze śnieg, zazwyczaj szukam alternatywnych szlaków. Miejsc, gdzie niekoniecznie się zmęczę techniczną i długą wędrówką, ale nadrobię widokami. W środku tygodnia pod koniec kwietnia, jadąc do pracy i wzdychając do Babiej Góry pomyślałam, że kolejny dzień trzeba spożytkować w inny sposób - najlepiej jadąc w góry. Wybrałam Lubań - szczyt w Gorcach, na granicy z Pieninami z bajecznym widokiem na Tatry i Jezioro Czorsztyńskie.

Według ludowych podań Lubań to miejsce przeklęte i magiczne zarazem. Miejscowi czarownicy toczyli tam między sobą spory. Po wypowiedzeniu przez jednego z baców-czarowników straszliwego przekleństwa całe stado owiec wraz z juhasami zapadło się pod ziemię. Pewne jest jedno - widoki z Lubania są iście magiczne.

Start - Przełęcz Snozka w Kluszkowcach - Lubań niebieskim szlakiem - powrót tą samą trasą. Na szlaku spotkałam dwójkę ludzi - chłopaka, nocującego na szczycie w bazie namiotowej i na powrocie niemalże przy samym parkingu dziewczynę, wychodzącą na szlak. Ledwie budząca się do życia wiosna była okazją do chwilowego zatrzymania się i pooddychania świeżym, górskim powietrzem.

Polecam jako piękny i niezwykle widokowy szlak na przyjemne rozruszanie przed sezonem tatrzańskich wojaży! :)

Autor zdjęć w galerii: 
Rzut oka w stronę Pienin
Przerwa na herbatę
Wieża widokowa na Lubaniu
Widok z wieży widokowej - ostatnie resztki śniegu
Zamek w Czorsztynie
Herbata na powrocie
Tatry z okolic Przełęczy Snozka
Widok ze szczytu Lubania
Zbliżenie na Tatry z Lubania
Widok ze szczytu Lubania
Zbliżenie na Tatry z Lubania
Tagi: 
Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem galerii, które zobaczą tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje fotografie. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własną galerię

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne galerie dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...