Małopolska – kraina historyczna Polski, obejmująca obecnie południowo-wschodnią część kraju, w górnym i częściowo środkowym dorzeczu Wisły oraz w dorzeczu górnej Warty. Stolicą Małopolski jest Kraków.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Polska
Miejscowości:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Według ludowych podań Lubań to miejsce przeklęte i magiczne zarazem. Miejscowi czarownicy toczyli tam między sobą spory. Po wypowiedzeniu przez jednego z baców-czarowników straszliwego przekleństwa całe stado owiec wraz z juhasami zapadło się pod ziemię. Pewne jest jedno - widoki z Lubania są iście magiczne.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z wyjścia na najwyższy szczyt Polski od strony słowackiej 12.07.18.

1-go maja zorganizowałem sobie podróż od wschodu do zachodu słońca po Pieninach i Podhalu. Wyruszyłem z domu o 1.00 w nocy, wróciłem o 23.00.

Około 6:00 jesteśmy na miejscu. Słońce jeszcze nie wstało, niebo jest kolorowe, Tatry widoczne otulone lekkimi chmurami, a w oddali majaczą gdzieś Góry Świętokrzyskie…

11.12 obchodzony jest Światowy Dzień Gór. Tak się składa, że zupełnie nieświadomie przeżyłam go w Tatrach. Po wielu wahaniach jechać/nie jechać dobrze było PÓJŚĆ NA ŻYWIOŁ i jednak wybrać się na Kasprowy Wierch. Znowu miałam szczęście, bo o takich warunkach nawet wcześniej nie marzyłam!! Nie ma co śledzić prognozy pogody. Lepiej zaufać intuicji i po prostu zdać się na los.

Najpiękniejsza perła w Koronie Krakowa, cel wędrówek tysięcy turystów z całego świata, majestatyczny symbol przesuwania granic własnej wytrzymałości.

Na pytanie: "Skąd jesteś?" zawsze odpowiadam: "Z gór". Swoje znam i chwalę - jestem dumna z miejsca, z którego pochodzę: w końcu nie każdy, kto budzi się w swoim pokoju ma widok na Babią Górę.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Małopolska. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...