Najnowsze zdjęcia dla tego tagu

Najnowsze artykuły z tym tagiem

Dobre buty trekkingowe czy górskie to za mało do bezpiecznego poruszania się po zaśnieżonych i oblodzonych górskich szlakach. Dla uzyskania pełnego komfortu zimowego trekkingu niezbędne będą również raki górskie, które zapewnią bardzo dobrą przyczepność na śliskim czy stromym podłożu.

Każdy (prawie) człowiek, kochający góry ma czasami w głowie taką myśl: a może grawitacja nie jest taką aż wielką przeszkodą i czas zmierzyć się z nią na własnych zasadach ? Wtedy robi się szybki rachunek sumienia, sprawdza się stan konta w banku i ilość dostępnych dni w urlopie i znajduje odpowiednią szkołę do sprawdzenia, czy w 6 dni zrobią z Ciebie Adama Ondrę...

Trzech facetów, jeden samochód oraz setki szczytów gdzie okiem sięgnąć. Tak zaczyna się prawdziwie męska przygoda. Wybraliśmy się w austriackie alpy by spróbować swoich sił na żelaznych drogach.

Fotogaleria z wybranych szlaków tatrzańskich, na których znajdziecie klamry i łańcuchy :)

Personifikowanie gór, z punktu widzenia chłodnego umysłu, wydaje się co najmniej nie na miejscu. Sytuacja diametralnie się jednak zmienia mając ścianę już na wyciągnięcie ręki.

Fotorelacja ze wspinaczki w słowackich Tatrach Wysokich na Grani Głównej, podczas której zdobyliśmy Ostry Szczyt, Zbójnickie Turnie oraz Mały Lodowy Szczyt

W górach towarzyszy nam niepowtarzalna atmosfera. Doświadczamy ogromnego wachlarzu emocji zaczynając od strachu i zwątpienia poprzez zmęczenie aż po radość i euforie.

Alpinista i himalaista Hubert Szczepan Krzemiński oraz Agencja Marketingu Sportowego MUVment MARKETING rozpoczynają akcję charytatywną połączoną z najbliższą, letnią wyprawą górską wpinacza. Celem akcji jest zdobycie czterech najtrudniejszych siedmiotysięczników w Afganistanie i Kirgistanie, w tym Szczytu Zwycięstwa w paśmie Tienszan, a jednocześnie pomoc chorej dziewczynce z zespołem Downa.

O Huayna Potosi mówi się, że to jeden z najprostszych szcześciotysięczników do zdobycia. Zachęcające prawda? Za stosunkowo niewielkie pieniądze, bez konieczności posiadania praktyki we wspinaczce wysokogórskiej, spokojnie można pokusić się o jego zdobycie. Doświadczenia i emocje, jak zawsze w przypadku górskich wypraw, nieziemskie!

Książki na ten temat

Okładka

Wszystko za Everest

Książka przedstawiająca kulisy tragedii, która nawiedziła Mount Everest w 1996 roku. Autor znajdował się w samym środku tych wydarzeń, zdołał wygrać morderczą walkę o przerwanie. Tego dnia życie straciło ośmiu wspinaczy. Góra po raz kolejny zademonstrowała swoją dominację nad człowiekiem...
Okładka

Everest. Góra Gór

Historia wyprawy na najwyższą górę świata. Dowiecie się z niej jak bardzo mylą się ci, którzy uważają, że każdy może zdobyć Mount Everest. Autorka książki miała szansę sprawdzić, co w Himalajach jest prawdą, a co mitem. Odpowie Wam na wiele ciekawych pytań.
Okładka

Wspinaczka

Autor książki, Anatolij Bukriejew, był jednym z uczestników tragicznej ekspedycji na Mount Everest w 1996 roku. Zginęło wówczas 8 osób. Jon Krakauer, naoczny świadek tych zdarzeń, obwinił Bukriejewa za śmierć współtowarzyszy. Rosjanin w swojej książce odpowiada na postawione mu zarzuty.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona przedstawia wszystkie artykuły i zdjęcia w portalu oznaczone przez autorów tagiem wspinaczka.

Wczytuję...