Autor: 

Pasmo Baraniej Góry nazywane również Pasmem Wiślańskim przedstawia się jako dość długi, powyginany wał górski, ciągnący się generalnie w kierunku południe – północ. Poprzez Przełęcz Koniakowską (766 m n.p.m.) łączy się ono w Ochodzitej z głównym wododziałem Karpat, a następnie z grzbietem granicznym na Sołowym Wierchu (852 m n.p.m.) i schodzi do Przełęczy Zwardońskiej (686 m n.p.m.). Stanowi ono dział pomiędzy doliną Wisły od zachodu, a doliną Soły od wschodu. Od południa ku północy wznoszą się kolejno szczyty: Tyniok (891 m n.p.m.), Gańczorka (901 m n.p.m.), Karolówka (930 m n.p.m.), Barania Góra (1220 m n.p.m.), Magurka Wiślańska (1129 m n.p.m.), Zielony Kopiec (1152 m n.p.m.) oraz Malinowska Skała (1152 m n.p.m.). Od Malinowskiej Skały główne pasmo przybiera kierunek północno-zachodni, a następnie północny i biegnie przez: Malinów (1095 m n.p.m.), Przełęcz Salmopolską (934 m n.p.m.), Grabową (905 m n.p.m.), Kotarz (974 m n.p.m.), Beskid Węgierski (Hyrca, 929 m n.p.m.), Beskid (860 m n.p.m.) i poprzez Przełęcz Karkoszczonkę osiąga masyw Klimczoka (1119 m n.p.m.) z jego odgałęzieniami ku Błatniej na zachodzie i Magurze na wschodzie.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Beskid Śląski
Pasma górskie:
Szczyty:
Barania Góra (1220 m n.p.m.)
Błatnia (917 m n.p.m.)
Klimczok (1117 m n.p.m.)
Magura (1109 m n.p.m.)
Malinowska Skała (1152 m n.p.m.)
Równica (885 m n.p.m.)
Szyndzielnia (1028 m n.p.m.)
Miejscowości:
Inne lokacje podrzędne:

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis

Beskid Śląski

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmująca m.in. Jablunkov, Wisłę, Skoczów, Bielsko-Białą oraz Milówkę – z uwzględnieniem nazw głównych ulic. Zaznaczono na niej zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny i wyciągi narciarskie. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Okładka mapy

Istebna, Milówka – Rajcza, Węgierska Górka

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmuje teren Wisły na północy aż do Zwardonia na południu oraz od słowackiego Bukowca na zachodzie do Żabnicy na wschodzie. Jest to najdalej wysunięta grupa górska Beskidów Zachodnich.

Wisła, Brenna i okolice

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje gminę Brenna i gminę Wisła, oraz część Bielska Białej i Szczyrku. Są tu aktualne przebiegi wszystkich rodzajów szlaków z ich długościami i czasami przejścia. Kolorem żółtym pokazano ciekawe miejsca. Pokazano nazwy ulic i osiedla oraz bazę żywieniową i noclegową.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Skrzyczne wydawało się być świetnym celem na kolejną wędrówkę. Beskid Śląski był nam zupełnie obcy, a my przecież lubimy nowości.

Tak, tak ponownie zawitaliśmy do schroniska Przysłop, wygrzewając stęsknione za słońcem ciała na jego betonowym tarasie. Poprzednio, drugi co wysokości szczyt Beskidu Śląskiego, był dla nas celem wędrówki samym w sobie. Tym razem traktujemy go, jako etap 25 kilometrowego odcinka Głównego Szlaku Beskidzkiego, z Przełęczy Kubalonka po Węgierską Górkę, który zaplanowaliśmy na pierwszy, bardzo wiosenny weekend kwietnia.

Ośnieżone pasmo tatrzańskich szczytów widać stąd jak na dłoni. Niczym srebrzysta korona, zdobi łagodne beskidzkie grzbiety, falujące poniżej.

Opowieść o tym, jak zaszczepić w dziecku miłość do górskich wędrówek.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Pasmo Baraniej Góry. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...