Schronisko PTTK na Szyndzielni (niem. Kamitzerplatte) – pierwsze murowane schronisko w Beskidzie Śląskim, zbudowane na wzór schronisk alpejskich z charakterystyczną wieżyczką, oddane do użytku w 1897 roku. Na początku posiadało 7 pokoi noclegowych z 40 miejscami oraz rozbudowane zaplecze gastronomiczne. Stoi na terenie lasów komunalnych miasta Bielska-Białej. Obecnie oferuje 49 miejsc noclegowych w pokojach 2, 3, 4, 6, 8 i 10-osobowych. Stała dyżurka GOPR.

Obok schroniska znajduje się alpinarium, założone w 1905 r. przez bielskiego muzealnika i przyrodnika Edwarda Schnacka.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pasmo Baraniej Góry

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis

Beskid Śląski

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmująca m.in. Jablunkov, Wisłę, Skoczów, Bielsko-Białą oraz Milówkę – z uwzględnieniem nazw głównych ulic. Zaznaczono na niej zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny i wyciągi narciarskie. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Okładka

Beskid Śląski

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Ustroniem na zachodzie i Żywcem na wschodzie oraz między Bielskiem-Białą na północy i polsko-słowacką granicą na południu. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Okolice Bielska-Białej dla aktywnych

1:50000, Galileos, 2013

Opracowanie kartograficzne obejmuje powiat bielski i okolice. Zaznaczono na niej informacje przydatne turyście, jak zabytki, noclegi, granice obszarów chronionych. W miejscowościach opisano nazwy ulic wylotowych. Podano aktualne przebiegi szlaków pieszych i rowerowych. Wyróżniono miejscowości godne zwiedzania i miejsca szczególnie interesujące aktywnych.

Okładka mapy

Szczyrk, Żywiec i okolice

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar od Żywca na wschodzie i południu do Szczyrku na zachodzie, po południowe krańce Bielska-Białej na północy. Na mapie naniesiono informacje przydatne turyście, jak granice obszarów chronionych, zabytki, noclegi, restauracje, kościoły, pałace i inne - szczególnie atrakcyjne miejsca zaznaczono żółtą ramką.

Wisła, Brenna i okolice

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje gminę Brenna i gminę Wisła, oraz część Bielska Białej i Szczyrku. Są tu aktualne przebiegi wszystkich rodzajów szlaków z ich długościami i czasami przejścia. Kolorem żółtym pokazano ciekawe miejsca. Pokazano nazwy ulic i osiedla oraz bazę żywieniową i noclegową.

Wokół Skrzycznego - Beskid Śląski

1:25000, Galileos, 2017

Obejmuje obszar rozciągnięty między miejscowościami Brenna, Czernichów, Wieprz i Wisła. Na mapie zaznaczono m.in. zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny, wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Tegoroczna zima na nizinach jest... nijaka. Za to w górach - w pełnej krasie! Beskid Śląski w zimowej szacie :)

Ośnieżone pasmo tatrzańskich szczytów widać stąd jak na dłoni. Niczym srebrzysta korona, zdobi łagodne beskidzkie grzbiety, falujące poniżej.

Krew, pot, łzy, uciekający autobus i "już niedaleko" - główne hasło reklamowe wycieczki na Klimczok, Szyndzielnię i przystanki autobusowe.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Schronisko PTTK na Szyndzielni. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 0' 9" E
49° 45' 19" N
Wczytuję...