Barania Góra – kopulasty szczyt o wysokości 1220 m n.p.m. w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego, drugi (po Skrzycznem) pod względem wysokości szczyt tego pasma. Jednocześnie jest najwyższym szczytem polskiej części Śląska Cieszyńskiego i polskiego Górnego Śląska.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pasmo Baraniej Góry

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis

Beskid Śląski

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmująca m.in. Jablunkov, Wisłę, Skoczów, Bielsko-Białą oraz Milówkę – z uwzględnieniem nazw głównych ulic. Zaznaczono na niej zabytki, noclegi, bazę gastronomiczną, baseny i wyciągi narciarskie. Ukształtowanie terenu pokazano przy pomocy warstwic o cięciu co 20 m.

Okładka

Beskid Śląski

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Ustroniem na zachodzie i Żywcem na wschodzie oraz między Bielskiem-Białą na północy i polsko-słowacką granicą na południu. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Okładka mapy

Istebna, Milówka – Rajcza, Węgierska Górka

1:25000, Galileos, 2016

Mapa obejmuje teren Wisły na północy aż do Zwardonia na południu oraz od słowackiego Bukowca na zachodzie do Żabnicy na wschodzie. Jest to najdalej wysunięta grupa górska Beskidów Zachodnich.

Wisła, Brenna i okolice

1:25000, Galileos, 2015

Obejmuje gminę Brenna i gminę Wisła, oraz część Bielska Białej i Szczyrku. Są tu aktualne przebiegi wszystkich rodzajów szlaków z ich długościami i czasami przejścia. Kolorem żółtym pokazano ciekawe miejsca. Pokazano nazwy ulic i osiedla oraz bazę żywieniową i noclegową.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Razem z kolegami zdecydowaliśmy o tym, aby wyjechać na dalszy etap naszych zmagań z Głównym Szlakiem Beskidzkim. Był to ostatni odcinek Beskidu Śląskiego. Zapraszam do relacji.

Kto był w Beskidzie Śląskim na Cieńkowie ten wie, że jest to wyjątkowe miejsce - a szczególnie pięknie prezentuje się w jesiennych barwach o poranku w promieniach wschodzącego słońca :)

Skrzyczne wydawało się być świetnym celem na kolejną wędrówkę. Beskid Śląski był nam zupełnie obcy, a my przecież lubimy nowości.

Tak, tak ponownie zawitaliśmy do schroniska Przysłop, wygrzewając stęsknione za słońcem ciała na jego betonowym tarasie. Poprzednio, drugi co wysokości szczyt Beskidu Śląskiego, był dla nas celem wędrówki samym w sobie. Tym razem traktujemy go, jako etap 25 kilometrowego odcinka Głównego Szlaku Beskidzkiego, z Przełęczy Kubalonka po Węgierską Górkę, który zaplanowaliśmy na pierwszy, bardzo wiosenny weekend kwietnia.

Oblepione ciężkim, wilgotnym śniegiem gałęzie, łączą się, tworząc nad naszymi głowami biały okap. Pokryte cienką warstwą lodu kamienie lśnią na ścieżce, obok której płynie górski potok, a przystrojone w biel świerki, sięgają swymi koronami błękitu nieba. Brakuje tylko fauna Tumnusa, z czerwonym szalikiem wokół szyi.

Propozycja wycieczki po pięknym Beskidzie Śląskim. Pomysł na wolny czas - aktywnie i przede wszystkim w górach.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Barania Góra. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 0' 37" E
49° 36' 41" N
Wczytuję...