Autor: 
Dolina Kościeliska – dolina walna, tj. sięgająca od podnóża Tatr do ich głównego grzbietu – grani głównej Tatr. Jest orograficznie prawą odnogą doliny Czarnego Dunajca, do której uchodzi w Kirach.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Zachodnie

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Okładka

Tatry polskie i słowackie – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar Tatr Zachodnich, Orawy, zachodniego Podhala i Kotliny Liptowskiej. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Czy polecam zimową wędrówkę nad Smreczyński Staw i Dolinę Kościeliską? Pewnie, ze tak! Ludzi mniej niż w sezonie letnim, a przede wszystkim jest coś niesamowitego w tej górskiej, zimowej scenerii.

W pierwszej części relacji mieliście okazję poczytać co nieco o Jaskini Mroźnej, Smoczej Jamie i Wąwozie Kraków. Dzisiaj zapraszam Was do dalszej wędrówki pod Dolinie Kościeliskiej.

Dolina Kościeliska jest znana niewątpliwie każdemu miłośnikowi gór. Góromaniacy podziwiają ją przede wszystkim za niezwykłe formy skalne i piękne krajobrazy. Na szczególną uwagę zasługują jednak jej mroczne jaskinie. 

Zapraszamy na wycieczkę do tatrzańskich jaskiń :)

Drugi dzień w Tatrach również wykorzystaliśmy na zrobieniu sobie sesji ślubnej. Tym razem wybraliśmy się w kierunku Czerwonych Wierchów,

Relacja z tygodniowej wyprawy w Tatry siedmioletniej Mai, podróżniczki, zdobywczyni turystycznych atrakcji.

Góry zachwycają, inspirują, porządkują wiele ludzkich spraw. Wysoko w górach patrzysz na otaczający Cie świat innymi oczami, wszystko wydaje się być piękne i proste... znikają wszelkie problemy, nie ma łez.

Zdjęcia wykonane zostały w Dolinie Kościeliskiej, Dolinie Bystrej i Dolinie Pięciu Stawów Polskich na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego w lipcu 2013 r.

Wiatr halny wpływa na nasze życie, nawet jeśli znajdujemy się wiele kilometrów od gór.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Dolina Kościeliska. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 52' 0" E
49° 15' 14" N
Wczytuję...