Azja (gr. Ἀσία Asía, łac. Asia) – część świata, razem z Europą tworząca Eurazję, największy kontynent na Ziemi. Z powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob. alternatywne listy kontynentów). Nazywana jest często kontynentem wielkich kontrastów geograficznych.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Pałac Ishaka Paszy z Tysiąca i Jednej Nocy, górskie szczyty i urwiska, a nawet Arkę Noego - to wszystko możecie zobaczyć w okolicach miasta tureckiego Dogubayazit nad którym góruje wielki masyw Araratu.

Galeria zdjęć z wyprawy na Kazbek we wrześniu ubiegłego roku.

Elbrus zaliczany jest jako jeden ze szczytów „Korony Ziemi”, dlatego jest to szczyt niezwykle popularny wśród alpinistów, a, co za tym idzie, również bardzo komercyjny. Najczęstszą opcją wyprawy jest zdobycie aklimatyzacji na Kazbeku, oraz sprawna, trzydniowa akcja górska na Elbrusie. Gdy jednak chcemy zdobyć sam Elbrus, polecam zapoznać się z trasami aklimatyzacyjnymi w okolicy.

Niewyjaśniona tragedia górska. Czy tej śmierci można było uniknąć?

Druga książka Artura Gorzelaka zatytułowana „Zostawieni na lodzie” prowadzi czytelnika na Syberię, która dla nas kojarzy się z tragicznymi przeżyciami polskich zesłańców.

Czy z połonin można przenieść się na pięciotysięcznik?

Kaukaskie panoramy z Elbrusa

Kolejny sezon dzikich wojaży za pasem. Jeśli jeszcze nie macie wybranego kierunku, najwyższa pora, by go znaleźć! To już mój drugi sezon na Kaukazie. Łączę swoje wielkie pasje - fotografię, góry i podróże, pracując w Gruzji w agencji górskiej Mountain Freaks. Dziś zaproponuję Wam subiektywny przegląd TOP-10 miejsc na Kaukazie. Dla wielbicieli gór, pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń.

Samotny spacer w kamiennej wiosce wysoko w górach - dotknięcie...

Strony

Książki o tym miejscu

Okładka

Everest. Góra Gór

Historia wyprawy na najwyższą górę świata. Dowiecie się z niej jak bardzo mylą się ci, którzy uważają, że każdy może zdobyć Mount Everest. Autorka książki miała szansę sprawdzić, co w Himalajach jest prawdą, a co mitem. Odpowie Wam na wiele ciekawych pytań.
Okładka

Wspinaczka

Autor książki, Anatolij Bukriejew, był jednym z uczestników tragicznej ekspedycji na Mount Everest w 1996 roku. Zginęło wówczas 8 osób. Jon Krakauer, naoczny świadek tych zdarzeń, obwinił Bukriejewa za śmierć współtowarzyszy. Rosjanin w swojej książce odpowiada na postawione mu zarzuty.
Okładka

Z plecakiem przez Indochiny

Relacja z podróży przez cztery kraje Półwyspu Indochińskiego Tajlandię, Kambodżę, Wietnam i Laos. Opis miejsc szczególnie atrakcyjnych, pełnych zabytków i śladów dramatycznej historii XX wieku .

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Azja. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...