Indie (hindi: भारत, trl. Bhārat, trb. Bharat, wymowa i; ang. India, wymowa i /ˈɪndiə/), Republika Indii (hindi: भारत गणराज्य, trl. Bhārat Gaṇarājya, trb. Bharat Ganaradźja; ang. Republic of India) – państwo położone w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Azja
Pasma górskie:
Doliny:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Praktyczny przewodnik po trasie nad Jezioro Moriri w Ladakhu. Jak się dostać, gdzie się zatrzymać i zjeść, no i co zobaczyć.

Praktyczny przewodnik po Dolinie Nubry w Ladakhu. Jak się dostać, gdzie się zatrzymać i zjeść, no i co zobaczyć.

Wybierając się nad Jezioro Pangong, warto wstać wcześnie i po drodze zatrzymać się w klasztorze w Thiksey (mniej więcej 30 min drogi z Leh). Codziennie około 7 odbywają się tam poranne modlitwy, w których każdy choć raz powinien uczestniczyć. Po ceremonii w klasztorze, można również zjeść śniadanie w restauracji przy samej bramie wejściowej.

Zdobądź swój pierwszy sześciotysięcznik. Miśki Adventure Team wchodzą na Stok Kangri (6125 m) w Indiach.

Książki o tym miejscu

Okładka

Nieznane Indie. Pielgrzymka do zapomnianego świata

Fascynująca opowieść z życia Walthera Eidlitza, który na przekór wszelkim przeciwnościom losu decyduje się spełnić swoje długo pielęgnowane pragnienie i udać się do kraju mędrców i joginów. Opuszcza pogrążoną w wojnie Europę i zamieszkuje w Indiach.

Blondynka nad Gangesem

Historia całkiem kryminalna, która zdarzyła się naprawdę. Samotna wyprawa Beaty Pawlikowskiej przez północno-wschodnie Indie. Opowieść o uwięzieniu podczas kursu medytacji oraz o spotkaniu ze śmiercią nad świętą rzeką Ganges. Jednym słowem – relacja z podróży innej, niż wszystkie.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Indie. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

77° 0' 0" E
21° 0' 0" N
Wczytuję...