Od kilku tygodni wszyscy oczekują na wysyp krokusów w Dolinie Chochołowskiej i na Kalatówkach. Zainteresowanie jest uzasadnione, gdyż obydwa wymienione miejsca, wspomagane kwietniowymi promieniami słońca, zamieniają się w niemal magiczną, barwioną fioletowym kolorem przestrzeń. Kto nie widział - musi zobaczyć, kto widział - na pewno wróci. Wielu turystów rytualnie każdego roku ze swoimi rodzinami wybiera się, aby zobaczyć to wyjątkowe zjawisko...

...czasami zbyt wielu, robi się wtedy tłoczno. Przyjemność obcowania z przyrodą zamienia się w irytację
i frustrację. Mimo wszystko, i tak warto wybrać się w tą podróż.

Jako alternatywę mogę wszystkim polecić trasę, przedstawioną na poniższym rysunku.

Autor: 
bez_nazwy-1.jpg

Wyznaczona trasa jest rewelacyjną drogą widokową. Wyjeżdżając na Pasmo Gubałowskie, od Szaflar przez Bańską Wyżną, możemy zobaczyć: Gorce, pasmo Tatr oraz fragment Beskidu Żywieckiego wraz z Babią Górą.

Przez całą trasę to po lewej, to po prawej stronie widać fioletowe łąki. Warto się wtedy zatrzymać i zrobić sobie krótki spacer. Należy się śpieszyć, gdyż rolnicza działalność człowieka oraz okres kwitnienia sprawi, że szafranowe dywany znikną w mgnieniu oka.

Pozdrawiam i życzę wielu białych krokusów na swojej drodze.

Zapraszam na moją stronę Fotografia Andrzej Kubatek

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...