Okładka

Polskie górskie parki narodowe również włączyły się w walkę z COVID-19. Zobacz, które zamknięto, a które są wciąż otwarte dla turystów.

Górskie wycieczki nie są zabronione, mogą wręcz mieć zbawienny wpływ na odporność, pamiętajcie jednak o zdrowym rozsądku i o tym, aby dbać o innych. Unikajcie skupisk ludzkich, nie zapomnijcie o higienie osobistej i nie podróżujcie komunikacją zbiorową.

Najnowsze informacje o bieżącej sytuacji możecie śledzić na https://kwirus.pl/

Oto stan na 14 marca 2020 r.:

  • Tatrzański Park Narodowy - TPN jako pierwszy powziął decyzję o zamknięciu swojego terenu dla turystów. Zamknięte są punkty wejścia do Parku, obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie szlaki, schroniska nie przyjmują rezerwacji, parkingi są nieczynne, kolejka oraz wyciągi w rejonie Kasprowego Wierchu nie kursują.
  • Karkonoski Park Narodowy - na razie nie ma planów jego zamknięcia, schroniska również pozostają otwarte. KPN rekomenduje unikanie zatłoczonych miejsc i zamyka wszystkie ośrodki edukacyjne.
  • Bieszczadzki Park Narodowy - wszystkie szlaki i ścieżki przyrodnicze na jego terenie są otwarte dla turystów, zamknięte są za to Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach oraz Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych .
  • Babiogórski Park Narodowy - szlaki są otwarte, odwołano jedynie wszystkie zaplanowane imprezy i zamknięto Wystawę Stałą BPN.
  • Gorczański Park Narodowy - szlaki turystyczne otwarte, zamknięty Ośrodek Edukacyjny GPN i ekspozycja przyrodnicza.
  • Świętokrzyski Park Narodowy - szlaki turystyczne otwarte, zamknięte Muzeum Przyrodnicze ŚPN na Świętym Krzyżu.
  • Pieniński Park Narodowy - szlaki turystyczne otwarte, zamknięta wystawa przyrodnicza PPN w Krościenku n.D., pawilon edukacyjny w Szczawnicy i zamek w Czorsztynie.
  • Magurski Park Narodowy - szlaki turystyczne otwarte, zamknięty Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. Jana Szafrańskiego.
  • Park Narodowy Gór Stołowych - szlaki turystyczne otwarte, odwołano zaplanowane imprezy i zamknięto Centrum Szkoleniowo Edukacyjne w Karłowie.

W związku z COVID-19 działalność ograniczają również schroniska górskie. Większość z nich poinformowała o zamknięciu części gastronomicznej, większość apeluje o rozsądek i korzystanie z noclegów tylko gdy to niezbędne. Nie publikujemy listy informacji od schronisk, gdyż od wczorajszych komunikatów ze strony Rządu sytuacja zmienia się dosłownie z minuty na minutę.

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...