Małe Pieniny – wschodnia część pasma Pienin, ciągnąca się od Przełomu Dunajca do miejscowości Jarzębina na Słowacji. Nazwa pojawiła się dopiero w połowie XIX wieku, w dokumentach z XVIII w. występowała nazwa Szlachtowskie Góry.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pieniny
Szczyty:
Palenica (722 m n.p.m.)
Wysoki Wierch (898 m n.p.m.)
Obiekty noclegowe:
Inne lokacje podrzędne:

Mapy obejmujące tę lokację

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskid Sądecki

1:50000, Compass, 2016

Mapa cieniowana obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera ona także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich.

Pieniny

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Wiele osób zastanawia się jakie buty wybrać, aby były wygodne, bezpieczne, najlepiej wodoodporne, ale przewiewne, a przy tym w dobrej cenie. Czy da się znaleźć taki uniwersalny model obuwia na górskie wędrówki?

Absolutny klasyk, który znać powinien każdy!

Zapraszam na fotorelację z Sokolicy, Trzech Koron i Wysokiego Wierchu.

Bardzo ciepły wrzesień w Pieninach - już po sezonie - to już trochę mniejszy tłok na szlakach.

Według synoptyków jesień w tym roku ma przynieść duże opady deszczu i niskie temperatury. Czy to jest jednak powód, żeby siedzieć w domu i plany na górskie wycieczki odkładać aż do wiosny?

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Małe Pieniny. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...