Autor: 

Wysoki Wierch (słow. Šlachtovsky vrch lub Šlachtovsky) – kopulaste wzniesienie w Małych Pieninach o wysokości 898 m. Położony jest w grzbiecie Małych Pienin, wprost na południe od Jarmuty, ponad doliną Leśnickiego Potoku. Przebiega przez niego granica słowacko-polska. Jest to szczyt zwornikowy – w południowym kierunku odchodzi od niego grzbiet łączący go z Grupą Golicy na Słowacji.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Małe Pieniny

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskid Sądecki

1:50000, Compass, 2016

Mapa cieniowana obejmuje cały obszar Beskidu Sądeckiego, od doliny Dunajca na zachodzie i północnym zachodzie, po Krynicę, Tylicz i Muszynkę na południowym wschodzie. Zawiera ona także obszar Małych Pienin, Pieninek oraz część Pienin Właściwych. Na mapie znajduje się również fragment Beskidu Niskiego: Gór Grybowskich.

Pieniny

1:25000, Galileos, 2014

Aktualizowana w terenie mapa Pienin w bardzo dokładnej skali. Oprócz Pienin obejmuje Jezioro Czorsztyńskie oraz północną część Beskidu Sądeckiego i Gorców. Zawiera aktualne szlaki piesze i rowerowe, warstwice zobrazowane są co 10 metrów.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

W drugi weekend października polatałem trochę dronem nad Pieninami i Beskidem Sądeckim. Matka Natura się postarała, oj bardzo.

Absolutny klasyk, który znać powinien każdy!

Wschód słońca i poranek w Pieninach - Wysoki Wierch i okolice w przed ostatni dzień roku.

Zapraszam na fotorelację z Sokolicy, Trzech Koron i Wysokiego Wierchu.

Bardzo ciepły wrzesień w Pieninach - już po sezonie - to już trochę mniejszy tłok na szlakach.

To był naprawdę udany wyjazd. Warto się czasem trochę poświęcić dla takich widoków :)

Morza mgieł, atomowa chmura nad Tatrami, biała tęcza - to wszystko podczas niesamowitego poranka na Wysokim Wierchu w Pieninach.

Wschód słońca na Wysokim Wierchu oglądany przez 15 min.

Zimka w Pieninach - wspomnienie.Małe Pieniny są doskonałą trasą na biegówki lub lekkie narty turowe. Pod warunkiem dobrych warunków śniegowych.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Wysoki Wierch. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

20° 30' 48" E
49° 23' 35" N
Wczytuję...