Czerwone Wierchy (słow. Červené vrchy) – masyw górski znajdujący się w ciągu głównego grzbietu Tatr Zachodnich. Biegnie nim granica polsko-słowacka. Położony jest nad dolinami: Cichą, Tomanową, Tomanową Liptowską, Kondratową, Małej Łąki i Miętusią i Kościeliską.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Tatry Zachodnie

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Piękne warunki krajobrazowe z 25 sierpnia 2021. Czerwone Wierchy ponad chmurami.

Chuda Turnia (1858 m n.p.m.) to niepozorna kulminacja terenu położona w masywie Czerwonych Wierchów.

Czerwone Wierchy to bardzo fajna opcja na jesień w Tatrach. We wrześniu i w październiku można tam oczekiwać barwnych krajobrazów (o ile zima nie zaatakuje).

Niezwykły zachód Słońca uchwycony z Suchej Przełęczy.

Kilka dni silnego halnego dało się we znaki. Chciałam swoje 25-te urodziny spędzić w górach, jednak obawiałam się, że pogoda nie wyklaruje się do tego dnia... Jestem jednak w czepku urodzona - 13.12 to dobra data dla wariata! Było cudownie, a o takich warunkach mogłam jedynie pomarzyć!

Góry, ponad 12 godzin na szlaku, prawie 35 km, 700 zdjęć (!) oraz duża dawka endorfin i witaminy D - oto recepta na szczęście! Za każdym powtarzam: "Czegoś tak pięknego jeszcze w życiu nie widziałam!" A potem trafia się kolejny taki wojaż i o, znowu wydaję się być niesłowna. Tak za każdym razem - zachwytu zawsze mało!

Ostatni dzień wakacji spędzonych w górach? Idealne zakończenia lata!

Dwa z czterech; Kondracka Kopa i Małołączniak

Wybieracie się jesienią na Czerwone Wierchy? Spróbujcie koniecznie szlaku niebieskiego przez Kobylarzowy Żleb :)

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Czerwone Wierchy. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...