Mułowy Kocioł – cyrk lodowcowy w najwyższej części Doliny Mułowej w polskich Tatrach Zachodnich. Od wschodniej strony otoczony jest Kozim Grzbietem z Machajówką, od zachodniej Twardym Grzbietem, od południowej ścianami Krzesanicy i Ciemniaka. Od północnej strony zatamowany jest wałem morenowym zwanym Moreną, o wysokości kilkunastu metrów (w stosunku do dna kotła). Morena biegnie od wschodniej, podciętej skałkami grzędy Twardej Kopy do Machajowej Czuby poniżej Machajówki.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Czerwone Wierchy

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren Podhala od Rysów na południu do Turbacza na północy i od Zakopanego na zachodzie do Pienin na wschodzie. Zawiera dużą część Tatr, polskiej Orawy i Spiszu.

Okładka mapy

Podhale – Tatry, Orawa, Spisz – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje teren od Babiej Góry na północnym zachodzie do Zakopanego na wschodzie oraz do granicy polsko-słowackiej na południu. Zawiera aktualne znakowane szlaki turystyczne.

Okładka mapy

Tatry polskie i słowackie – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar od Zakopanego na północnym wschodzie do Popradu i Kieżmarku na południowym zachodzie. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Okładka

Tatry polskie i słowackie – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje obszar Tatr Zachodnich, Orawy, zachodniego Podhala i Kotliny Liptowskiej. Na mapie zaznaczono: atrakcje turystyczne i przyrodnicze, szlaki turystyczne z czasami przejść oraz wyciągi narciarskie.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Mrozowiska tatrzańskie w masywie Czerwonych Wierchów to prawdziwy biegun zimna Polski. Mamy szansę na oficjalne badania naukowe i odnotowanie nowego rekordu zimna.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Mułowy Kocioł. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 54' 23" E
49° 13' 54" N
Wczytuję...