Autor: 
Studencki Schron Turystyczny "Pod Solniskiem" – chatka studencka w przysiółku Adamy w Lachowicach. Znajduje się na północnych stokach Opuśnioka, w pobliżu szczytu Solniska w Paśmie Solnisk, które według regionalizacji Polski opracowanej przez Jerzego Kondrackiego jest częścią Pasma Przedbabiogórskiego, i wraz z nim należy do Beskidu Makowskiego. Na mapach i w przewodnikach turystycznych czasami zaliczane jest do Beskidu Żywieckiego.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Pasmo Solnisk

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka

Beskid Mały

1:25000, Galileos, 2016

Obejmuje obszar od Kętów i Wadowic na północy do Żywca na południu. Zawiera całe wybrzeże Jeziora Żywieckiego wraz z najbliższymi okolicami.

Beskid Żywiecki

1:50000, Compass, 2015

Część mapy dotycząca Beskidu Żywieckiego obejmuje obszar rozciągnięty pomiędzy Żywcem, Ujsołami, Makowem Podhalańskim a Lipnicą Wielką. Zawiera dużą część słowackich gór oraz aktualny przebieg i czas przejścia znakowanych szlaków turystycznych.

Okładka mapy

Beskidy: mapa atrakcji

1:90000, Plan, 2017

Obejmuje Beskid Śląski, Mały, Żywiecki, część Beskidu Makowskiego i Beskidów Czeskich i Słowackich. Zaznaczono na niej 297 atrakcyjnych miejsc, które warto odwiedzić.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Długa nazwa. W zasadzie wystarczyłoby „przyjaciel”. Bo to jest właśnie taki przyjaciel, który siedzi przyczajony pod lasem i mruga z daleka do nocnych wędrowców wesołym światełkiem wołając: „Hop hop! Już bliziutko!”.

Recenzja Chatki Studenckiej na Adamach w Beskidzie Żywieckim.

Krótka relacja z wypadu do Chatki Studenckiej na Adamach. Miejsce warte odwiedzenia i powrotu.

Niby nic, kolejny wyjazd z kursu przewodnickiego, a jednak zostanie mi ten wyjazd na długo w pamięci. Ten czas tak szybko leci, że nawet człowiek nie zdaje sobie sprawy, zamknie oko na pół godziny, a tu nagle uciekają dwie, i niestety minionego czasu nie da się już dogonić. Mieliśmy się o tym osobiście przekonać w trakcie opisywanego wyjazdu, ale po kolei...

Ranking najbardziej odjechanych nazw wychodków w górskich chatach i schroniskach.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Chatka Adamy w Lachowicach. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

19° 28' 11" E
49° 41' 25" N
Wczytuję...