Zwycięzcy

Jury konkursowe po burzliwych naradach wybrało zwycięskie artykuły. Autorów powiadomimy pocztą e-mail. Oto nasze podium (w kolejności przypadkowej):

 1. Żleb Drege'a - śmiertelna pułapka bez wyjścia (naTatry.pl)
 2. ONA (DzankaJED)
 3. Przez Wiktorówki, Rusinową Polanę ku Gęsiej Szyi – podróż w czasie – czyli trochę faktów, legend i historii (Guen)
 4. Ile za Everest? (Zieloni w podróży)
 5. Szczyrk dla opornych – część 1 (arecki)
 6. Tatry w obiektywie. (jacekjedrzejczak)
 7. Góry Przeklęte. Którędy na Jezercë? (Góry dla każdego)
 8. Pamiętniki z Kaukazu (SABATÓWKA)
 9. Po drodze w Karkonoszach (Ilona _niedługo...)
 10. Gdy Królowa budzi się ze snu – babiogórski świtak (Paweł Łacheta

Panie i Panowie, ogłaszamy wielki konkurs! Zapraszamy do umieszczania artykułów w naszym portalu. Autorzy 10 najlepszych artykułów zamieszczonych pomiędzy 24 września a 28 października 2015 r. otrzymają od nas koszulki podróżnika, ufundowane przez sklepwgorach.pl.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wystarczy zarejestrować się w portalu Góry i ludzie, a następnie dodać ciekawy artykuł, zgodny z naszym regulaminem oraz wytycznymi na stronach pomocy. Jeden autor może dodać wiele artykułów.

Nie jest wymagane zgłoszenie do konkursu ani podawanie danych osobowych. Formalności dotyczące danych osobowych dopełniać będziemy wyłącznie w stosunku do wyłonionych laureatów.

Co Jury bierze pod uwagę?

 • Jakość treści – kunszt pióra, poprawną ortografię oraz interpunkcję, wartość przekazywanych informacji.
 • Różnorodność – nasz portal posiada wiele kategorii, aby móc w nim opowiadać o górach w niemal każdym aspekcie. Jury szczególnie doceni różnorodność poruszanych tematów. Możecie puścić tu wodze wyobraźni i napisać o ulubionym górskim filmie, piosence turystycznej, przedstawić szaloną relację z podróży, pochwalić się piękną galerią zdjęć, zaproponować ciekawy poradnik, zrobić zestawienie typu TOP10 albo nawet napisać opowiadanie osadzone w górach, chociażby i w klimacie science-fiction :-). Wszystkie chwyty są dozwolone, o ile tylko mieszczą się w granicach regulaminu portalu. W przypadku fotorelacji zalecamy zapoznanie się ze stroną pomocy. Gdy Jury przejdzie do ostatecznego wyboru – przedłoży różnorodność nawet ponad jakość artykułów.
 • Potencjał w social media – dla redakcji portalu największą wartością jest pozytywny efekt, który artykuły wywierają na czytelnikach. Czasami zupełnie poprawny artykuł ponosi klęskę, porusza bowiem kwestie, które nie interesują Internautów. Innym razem nawet przeciętny artykuł potrafi porwać za sobą dziesiątki tysięcy ludzi. Jury szczególnie doceni "instynkt" autora w przypadku artykułów skazanych na sukces :-).

Dlaczego warto wziąć udział w konkursie?

Oprócz wspaniałej ;-) nagrody pamiętaj, że artykuły konkursowe traktowane są na równi z artykułami, o których mowa w regulaminie Portalu. Jeśli redakcja goryiludzie.pl wyróżni Twój artykuł i umieści go na Facebooku – trafi on do setek tysięcy ludzi. W opisie swojego profilu w portalu oraz w treści artykułu możesz zamieszczać linki do swojego blogu lub strony, zgodnie z wytycznymi na stronie pomocy. Z naszego doświadczenia wynika, że dobrze napisany artykuł pociąga za sobą zupełnie za darmo promocję wartą minimum kilkaset złotych.

Czy mogę zamieścić artykuł z mojego blogu lub strony?

Nie wprowadzamy w tym obszarze żadnych ograniczeń, pamiętaj tylko, że zgodnie z regulaminem portalu MUSISZ być właścicielem praw do artykułu – odpowiedzialność za ewentualne naruszenia praw autorskich ponosi użytkownik przesyłający objętą nimi treść! Zaznaczamy też, że Jury spojrzy niechętnym okiem na artykuły publikowane już na kilku lub kilkunastu górskich portalach – w ramach sprawiedliwości w stosunku do autorów, którzy zadali sobie trud napisania czegoś oryginalnego.

Co jest do wygrania?

Autorzy 10 najlepszych artykułów otrzymają koszulkę podróżnika. Z pewnością widzieliście ją kiedyś na szlaku! Zdjęcie nagrody znajdziecie na tej stronie.

Gdzie znajdę regulamin?