Autor: 

Wyprawa na Granaty z dziećmi w wieku 8 i 11 lat... nieodpowiedzialność? Dużo się teraz mówi o nieodpowiedzialnych rodzicach, którzy zabierają dzieci w góry... że bezmyślni, pewnie nie wystarczająco dużo wiedzą o miejscach gdzie na oślep pchają swoje pociechy itd.

No właśnie i jak tu teraz wyjść z dzieciakami powyżej poziomu schronisk żeby nie stać się obiektem krytyki... "prawdziwych górskich turystów z doświadczeniem w każdej nawet nie związanej z górami dziedzinie". Niech jeszcze któreś z dzieci ma chwilowy kryzys i akurat zacznie marudzić, że nie ma siły, że daleko, że coś tam jeszcze... i proszę mamy gotową etykietę przypiętą przez przypadkowo przechodzącego turystę.

Autor: 
IMG_4882 (Copy)

Kroczą dzielnie i poruszają
"ważne sportowo-piłkarskie" tematy :-)

Tyle, że nie wszystko jest czarne albo białe - są różni rodzice, różne dzieci, rożne ambicje i rożne oczekiwania!

No nic trzeba to przełknąć jako, że dorosły też miewa kryzysy na szlaku - rzecz to normalna i mimo wszystko zabrać dzieci w góry.

Autor: 
IMG_4858 (Copy)

Polana Jaworzynka

Uważam, że dzisiaj bardzo potrzeba takich rodzinnych wypadów, rozmów, przebywania razem. Jestem zdania, że postępując rozsądnie i realnie oceniając zagrożenie te ewentualne wypadki górskie są mniejszym zagrożeniem dla młodego człowieka niż komputer, konsola czy telefon, "który ma wszystko"...

Autor: 
IMG_4869 (Copy)

Czas na małe co nieco...

Autor: 
IMG_5033 (Copy)

Wieczory w schronisku...

Mamy zwyczaj, że zwykle sami (znaczy my - rodzice) najpierw gdzieś się wybieramy i później jak uznamy, że nasze pociechy dadzą radę rezerwujemy schronisko i ruszamy.

Autor: 
IMG_5046 (Copy)

Murowaniec wieczorową porą.

Nocleg w Murowańcu w pokoju 4 osobowym trzeba zarezerwować długo przed tym jak się już tam będzie. A potem już tylko "na pewniaka" przez np. Dolinę Jaworzynki ruszyć na spanko.

Autor: 
IMG_5020 (Copy)

Co kto wybiera do jedzenia:-)

Autor: 
IMG_5351 (Copy)

Sielsko, anielsko...

Ważne jest aby mieć ten nocleg w schronisku zarezerwowany i trasę do schroniska za sobą przed wyprawą w wyższe partie gór...potem tylko od rana "właściwa" wędrówka i już wcale nie jest strasznie i długo:-)

Autor: 
IMG_5355 (Copy)

Czy potrzeba czegoś więcej?

U nas tej jesieni padło na Granaty - jeśli tylko je obieramy za cel i wycinamy z Orlej Parci okazuje się, że dzieci mające obycie z górami spokojnie dadzą radę.

Autor: 
IMG_5063 (Copy)

W drodze na Granaty.

Nie ma nic wspanialszego niż pobudka w takim schronisku i perspektywa kilku godzin cudnych widoków...

Autor: 
IMG_5014 (Copy)

Dolina Gąsienicowa

Postanowiliśmy wejść najpierw na Zadni Granat ( szlak niebieski, potem żółty i na koniec zielony) potem przejść czerwonym do Skrajnego Granatu i zejść ze Skrajnego do Murowańca żółtym potem niebieskim szlakiem.

Autor: 
IMG_5102 (Copy)

Nad Czarnym Stawem

Autor: 
IMG_5129 (Copy)

Zdobywamy wysokość...

Autor: 
IMG_5182 (Copy)

Szlak na Granaty

Widoki są piękne, prawdziwie wysokogórskie, czuć tutaj "prawdziwe skały i prawdziwą wysokość".

Autor: 
IMG_5301 (Copy)
Autor: 
IMG_5285 (Copy)

Na Granatach

Raj dla tych co lubią robić zdjęcia czyli dla mnie :-)

Autor: 
IMG_5293 (Copy)

Moje dzieci miewają kryzysy ale padają też cytaty typu "pogoda dopisuje, okolica taka piękna czego chcieć więcej prawda mamilko...?".

Autor: 
IMG_5310 (Copy)

Odpoczynek - rzecz święta!

Co mnie cieszy to to, że częściej wspominają to co widzieli, jak wysoko byli i jak smakowała szarlotka w schronisku niż to, że się zmęczyli czy, że bolały nogi. Znaczyłoby to chyba, że bilans jest na plus... :-)

Autor: 
IMG_5342 (Copy)

W schronisku smakuje najlepiej.

Autor: 
IMG_5316 (Copy)
Autor: 
IMG_5308 (Copy)

Zejście ze Skrajnego Granatu

Autor: 
IMG_5253 (Copy)

Między Granatami

Autor: 
IMG_5321 (Copy)

Według mojego syna to obrazek jak z Narnii...:-)

Kategorie: 
Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...