Okładka

Od dziś, do końca lutego 2020, można legalnie przebywać nocą na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zakaz wędrowania po zmroku obowiązuje od 1 marca do 30 listopada. Wybierając się na wycieczkę, warto mieć na uwadze fakt, że to pora zwiększonej aktywności nocnych zwierząt. Na szlaku należy zachować szczególną ostrożność i odpowiednio przygotować się do wędrówki.

Sprawdziliśmy też zasady obowiązujące w innych, najczęściej odwiedzanych Parkach Narodowych.

W Karkonoskim oraz w Bieszczadzkim Parku Narodowym, przebywanie od zmierzchu do świtu nie jest dozwolone (źródło: KPN, BPN). W Karkonoszach z zakazu wyłącza się odcinki szlaków prowadzące do schronisk lub miejscowości przy granicy z Parkiem, będącymi miejscem zaplanowanego noclegu. Babiogórski Park Narodowy w regulaminie nie wspomina o zakazie przebywania po zmroku.

Jednocześnie informujemy, że wstęp do następujących Parków Narodowych, zimą nie jest biletowany:

  • Do Karkonoskiego P.N. od 16 listopada 2019 do 15 grudnia 2019

  • Do Bieszczadzkiego P.N. od 18 listopada 2019 do 12 kwietnia 2020 (wyjątkiem jest okres od 18 listopada do 31 grudnia, kiedy pobierane są opłaty w Ustrzykach Górnych - wejście na szlak na Połoninę Caryńską, w Wołosatem, na Przełęczy Wyżniańskiej oraz w Brzegach Górnych)

  • Do Babiogórskiego P.N. od 1 grudnia 2019 do 28 marca 2020

Źródło: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...