Okładka

Z jednej strony zamiecie śnieżne i temperatury dochodzące do -30°C, a z drugiej oszałamiające widoki i arktyczna pustka wypełniona słońcem i śniegiem. Co roku grupa szczęśliwców w takich warunkach i okolicznościach przyrody w ciągu kilku dni przemierza arktyczną tundrę z Norwegii do Szwecji, testując granice swoich możliwości. Do tego 200 inteligentnych, silnych i przyjacielskich psów ras Alaskan i Siberian Husky, bez których przetrwanie w zimowej skandynawskiej dziczy nie byłoby możliwe. To właśnie jest Fjällräven Polar – wyjątkowe wydarzenie dla fanów outdooru i marki Fjällräven. Podejmiesz wyzwanie?

Przygoda życia

Fjällräven Polar w obecnej formule odbywa się od 2012 roku i choć w ostatnich latach nie było uczestnika z Polski to w zeszłorocznej edycji pojawił się polski akcent. Sabina Wydra, Polka od kilkunastu lat mieszkająca w Norwegii, dzięki prawie 25 tysiącom głosów internautów mogła wyjechać na przygodę, która zmieniła jej życie na zawsze. − Udział w Polarze był moim marzeniem od kilku dobrych lat. Po pierwsze ze względu na lokalizację. Arktyka to naprawdę magiczne miejsce. Surowy klimat północy, cisza i niekończąca się biel skłaniają do refleksji nad sobą samym, co nie jest łatwe we współczesnym świecie. Po drugie ze względu na towarzyszy podróży. Więź, która nawiązuje się między człowiekiem a psami podczas takiej ekspedycji jest trudna do opisania. Chodzi o współpracę, wzajemną zależność, zaufanie i troskę. Bez tego pokonanie 300 km w tak surowym klimacie byłoby niemożliwe. – opowiada Sabina.

Dla każdego

Potencjalni uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia outdoorowego. Fjällräven udowadnia, że z odpowiednim wyposażeniem, przygotowaniem i wsparciem, każdy może udać się na zimową wyprawę w prawdziwą dzicz. – Polar nauczył mnie wielu rzeczy, zarówno tych teoretycznych jak i praktycznych, których trudno doświadczyć w innym miejscu na Ziemi. Przed ekspedycją przeszliśmy szkolenie m.in. z pierwszej pomocy, skutków hipotermii oraz sposobów przetrwania w surowych warunkach i w temperaturze dochodzącej do -30°C. Oczywiście nauczyłam się powożenia psim zaprzęgiem, odpowiedniego balansu na saniach, komend i jak dbać o psy i siebie w Arktyce. Jednak to czego Północ uczy najbardziej to cierpliwość, do ogromnych dystansów i wewnętrznych obaw, oraz współpraca z psami i innymi uczestnikami. To zostanie ze mną na zawsze. − podsumowuje Sabina.

Użyj wyobraźni

Zgłoszenie do edycji 2020 wystartowały 14 listopada na stronie polar.fjallraven.com i zakończą się 10 grudnia. W formularzu każdy chętny powinien krótko opisać swoją osobę (500 znaków), przesłać film lub zdjęcia i w kilku zdaniach uzasadnić, co motywuje go do udziału w wyprawie Fjällräven Polar (500 znaków). − Film nie jest obowiązkowy, ale na pewno pozwoli łatwiej pokazać się w bardziej interesujący sposób niż za pomocą samych zdjęć. Ze względu na tysiące zgłoszeń film powinien być krótki. Wykorzystaj za to swoją kreatywność i wyobraźnie, aby zapaść w pamięć głosującym i jury. Jakość nie ma znaczenia, liczy się to co chcesz przekazać, więc do nagrania możesz użyć telefonu. Po prostu pokaż jaką osobą jesteś. Powodzenia. – radzi Sabina.

Podwójna szansa

Istnieją dwie możliwości, aby zostać członkiem wyprawy. Pierwsza to głosowanie – osoby z całego świata mogą głosować na kandydatów, których historia najbardziej im się spodoba. Dlatego warto podzielić się swoim zgłoszeniem w social mediach i innych kanałach, aby zachęcić jak najwięcej osób do głosownia. Druga możliwość to werdykt jury. Z każdego regionu świata wyłonieni zostaną więc dwaj zwycięzcy – jeden poprzez głosowanie internautów, drugi przez jury. Łącznie 30 osób. Rok temu do Fjällräven Polar zgłosiło się 2183 osób z 92 krajów. Konkurencja była zaciekła, a poziom zgłoszeń wyższy niż kiedykolwiek wcześniej, ale nagroda warta jest podjętego wysiłku. Czy tym razem jednym ze szczęśliwców będzie ktoś z Polski? Przekonamy się w połowie grudnia.

Zainspiruj się! Highlighty z edycji 2019:

https://www.youtube.com/watch?v=7zRhXFQIY4s

Zobacz jak zwiększyć swoje szanse dostania się na Fjällräven Polar:

https://www.youtube.com/watch?v=KwT7GN8HlUo&t=1s

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...