Autor: 

Wiosna, wiosna, kiedy w końcu ta wiosna...

Doczekać się nie można, a chce się iść w góry, nacieszyć oczy pięknymi widokami i odetchnąć świeżym górskim powietrzem.

A co byś powiedział aby wyjechać w góry z rodziną? z mężem, żoną, dziećmi czy rodzeństwem? To coś innego niż samotne wędrówki z plecakiem po górach.

Ale gdzie ja z dziećmi będę chodził po górach? - A kto powiedział, że w dolinach górskich jest nudno? Tam również można nacieszyć oczy pięknymi widokami okalających je gór i odetchnąć świeżym powietrzem, a także pobawić się w detektywa i odszukać ciekawe obiekty i miejsca.

Chciałbym was zaprosić do zabawy pt "z Rodziną w Beskidy" - jest to propozycja dla rodzin jak można wspólnie spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu. Terenem zabawy jest szeroko rozumiany Beskid Śląski (szeroko bo od Cieszyna przez Bielsko, Żywiec, do Zwardonia).

Dlaczego chcę zachęcić rodziny do chodzenia po górach? Bo nie jednokrotnie słyszałem od swoich znajomych, że w góry nie pojadą z dziećmi bo co tamą będą robić? Typowo po górach z nimi nie pójdą bo: za małe, bo leniwe, bo trzeba je nosić, czy inne powody, a jak proponuje im pospacerowanie po Wiśle, Ustroniu, czy Istebnej to słyszę "ale tam nic nie ma, kupię lody, przejdę rynek na około i koniec".

I właśnie o to chodzi, że to nie koniec!

W Wiśle, Ustroniu, Brennej, Istebnej, Koniakowie, Jaworzynce i Szczyrku jest dużo ciekawych obiektów, do zwiedzenia, już nie wspomnę o Cieszynie czy Bielsku, które to mają nie dość, że bogatą historię to i mnóstwo ciekawych obiektów do zobaczenia i to wyjątkowych w skali Polski.

Celem zabawy rodzinnej jest to aby rodziny, same sobie zorganizowały wycieczkę do miast czy wsi (które już wspomniałem powyżej) poszukali tam ciekawych obiektów, zapoznali się z ich historią i na koniec zabawy wzięli udział w konkursie wiedzy zdobytej w trakcie tych wycieczek.

Wolisz chodzić po górach, niż szukać obiektów w dolinach? Także tu są przewidziane dla ciebie atrakcje, byłeś na wierzy widokowej na Baraniej Górze, Szyndzielni czy Czantorii? Odwiedziłeś już wszystkie schroniska w Beskidzie Śląskim, czy wychodnie skalne na Malinowskiej Skale?

Zabawa polega na odbyciu minimum 3 wycieczek rodzinnych na teren zabawy i zdobyciu minimum 3 punktów aby móc wziąć udział w konkursie wiedzy. Dlaczego 3 wycieczki i 3 punkty - bo chodzi o to aby spędzać ze sobą czas, zacieśniać relacje rodzinne i wspólnie się tym bawić. Wszystkie zasady zabawy jak i jego regulamin jest dostępny na https://www.facebook.com/zrodzinawbeskidy

Każda rodzina po zarejestrowaniu dostanie mapę Beskid Śląski wyd. compass 2016r. 1:50 000 papierową, oraz notes z długopisem do zapisywania odwiedzonych miejsc w trakcie wycieczek. Koszt wpisowego dla rodziny to 30zł (w cenie jest wliczona mapa i notes oraz nagrody dla rodzin za udział w konkursie wiedzy).

Zabawa rozpoczyna się 1 marca a kończy 31 października (8 miesięcy czasu aby wybrać się z rodziną 3 razy w góry).

Zapraszam serdecznie organizator zabawy "z Rodziną w Beskidy" Mariusz Mazur

W razie pytań proszę pisać na: [email protected]

Tagi: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...