Schronisko „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej (1228 m n.p.m.) – najwyżej położone schronisko w Bieszczadach, niegdyś nazywane „Tawerną”. Leży pod wierzchołkiem Hasiakowej Skały. Posiada 20 miejsc noclegowych w 2 salach zbiorowych, jest czynne cały rok. Zostało wybudowane po II wojnie światowej przez wojsko i służyło za posterunek obserwacyjny. W 1956 roku budynek został przejęty przez Okręg PTTK w Rzeszowie, jednak jako całoroczny obiekt z obsługą działa dopiero od 1967 r. Obecnie ajentem schroniska jest Ludwik Pińczuk.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Połonina Wetlińska

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Bieszczady – część wschodnia

1:50000, Compass, 2015

Obejmuje część Bieszczad od Ustrzyk Dolnych i Jeziora Solińskiego na północnym zachodzie aż po Połoninę Bukowską na południowym wschodzie. Mapa jest cieniowana, posiada aktualne szlaki piesze i rowerowe, ścieżki przyrodnicze i dydaktyczne.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Bieszczady to kraina pełna niezwykłych miejsc. Tutaj dzikość przyrody spotyka kulturę dawnych przodków. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, czy preferujesz spokojne chwile nad wartkim potokiem, Bieszczady spełnią Twoje oczekiwania. To region, który pozostawi w sercu każdego odwiedzającego niezapomniane wspomnienia.

Relacja z tygodniowej wyprawy w Bieszczady Mai, podróżniczki, zdobywczyni turystycznych atrakcji.

Pierwszy raz w Bieszczdach. Pogoda dopisała i udało się zdobyć parę fajnych kadrów

Wrześniowe Bieszczady i moja skromna fotogaleria z tygodnia spędzonego w tamtym regionie Podkarpacia.

Tu czas płynie inaczej. To nie mrzonka, to fakt… A Bieszczady są piękne i tajemnicze.

Bieszczady. Magiczna kraina wokół której krąży wiele legend. Ostoja natury, prawdziwej dzikości, miejsce które stale opiera się nadmiernemu ucywilizowaniu. Dlatego gdy pojawiła się szansa by odwiedzić te góry nie mogłem jej przegapić. Do szczęścia potrzebny był mi tylko pełen bak paliwa i trochę żarcia w słoikach. Tak przygotowany wyruszyłem w dzikie ostępy Bieszczadzkich szczytów.

Słoneczne, dzikie i jesienne Bieszczady.

Mała galeria fotografii z jesiennego wypadu w Bieszczady.

Jesteś początkującym turystą ale marzysz o wyprawie w Bieszczady? Kliknij tutaj i poznaj najciekawsze bieszczadzkie szlaki dla początkujących!

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Schronisko PTTK Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

22° 33' 5" E
49° 9' 29" N
Wczytuję...