Autor: 

Położenie

Lokacja nadrzędna: Europa
Inne lokacje podrzędne:

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

​​​​​​​Zapraszam do zapoznania się z krótką relacją, która może być dobrą inspiracją do włóczęgi przez rumuńskie góry.

Transalpina to mniej znana a równie piękna siostra trasy Transfogaraskiej w rumuńskich Karpatach.

Trasa Transfogaraska to jedna z najpiękniejszych dróg górskich w Europie.Nam udało sie spotkać rodzinkę niedźwiedzi na jednym z parkingów niedaleko od jeziora Vidraru. Relacja z wyprawy po Bałkanach niedługo na naszym blogu. Tymczasem troszkę impresji z rumuńskich Karpat

Zapraszam do przejrzenia artykułu o wejściu na najwyższy szczyt Gór Fogaraskich oraz całej Rumunii Moldoveanu. Są to moje wspomnienia sprzed pięciu lat.

Relacja z wyjścia w rumuńskie Góry Bucegi, podczas którego weszliśmy na szczyt Omu. Omu jest najwyższym szczytem tego pasma, zaś schronisko znajdujące się na nim jest najwyżej położonym w całych Karpatach.

Szosa Transfogaraska... Jedna z najbardziej spektakularnych i magicznych dróg nie tylko w Karpatach ale także w Europie. Niesamowicie położona, wielce widokowa, zachwycająca, posiadająca jednak ponurą historię. Zapraszam do przeczytania, oraz obejrzenia pamiątkowych zdjęć oraz filmów z podróży.

Schronisko na przełęczy Prislop jest pełne gościnności, uśmiechu i dobra oraz pachnącej kawy o poranku i dobrego wina do pysznej kolacji.

Niesamowite widoki, łatwe trasy i niezapomniane przeżycia. A to wszystko w Rumunii, w górach Rodniańskich. Nie musisz być alpinistą, żeby pochodzić po górach na miarę Alp.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Rumunia. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...