Autor: 
Lackowa (997 m n.p.m.) – najwyższy szczyt po polskiej stronie Beskidu Niskiego, położony między Krynicą-Zdrój a Wysową, na granicy ze Słowacją. Wznosi się dobrze widoczną z daleka kopułą nad wsiami Izby oraz Bieliczna (z polskiej strony), a Frička i Cegiełka (po słowackiej stronie, bardziej oddalone). Pierwotnie góra nosiła łemkowską nazwę Łackowa (Wackowa). Inne nazwy, rzadziej używane: Chorągiewka Pułaskiego, Lachowa, czasem żartobliwie nazywana Górą Policyjną (ze względu na wysokość).

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Beskid Niski

Mapy zawierające to miejsce

Karpaty
Okładka Opis
Okładka mapy

Beskid Niski – część zachodnia

1:50000, Compass, 2015

Mapa obejmuje obszar od Gór Grybowskich na zachodzie do Pogórza Jasielskiego na wschodzie oraz od Gorlic na północy aż do słowackiej granicy na południu. Na mapie odnajdziecie aktualne szlaki piesze i rowerowe.

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Szlak na Lackową w Beskidzie Niskim - opis trasy przez nieistniejącą wieś Bieliczna

Weekend poświęcony na ukończenie "mojej" Korony Gór Polski. 5 szczytów w 2 dni, z dala od domu. Na początek najdalej od domu położony punkt na mapie. Lackowa w Beskidzie Niskim. Solowy wypad.

Relacja z kwietniowej wycieczki na zimową Lackową. Kolejny szczyt do Korony Gór Polski zdobyty.

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Lackowa. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Lokacja

21° 5' 45" E
49° 25' 41" N
Wczytuję...