Góry Bystrzyckie (332.53, czes. Bystřické hory, niem. Habelschwerdter Gebirge) – rozległy, słabo zróżnicowany masyw górski w Sudetach Środkowych. Administracyjnie Góry Bystrzyckie położone są w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Sudety

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Fotorelacja z 3 dni w Górach Bystrzyckich i Stołowych. Noc, dzień, deszcz, słońce - każda pogoda jest idealna, tylko trzeba chcieć i umieć ją wykorzystać.

Czy w górach znajdziemy jeszcze ciszę i spokój? Jeżeli wybierzemy dobre miejsce i dobry czas, może się okazać, że da się uciec od tłumów i spędzić klimatyczną noc górskiej chacie. A na drugi dzień udać się w niedalekie góry.

Relacja z tygodniowej wyprawy w Kotlinę Kłodzką Mai, podróżniczki, zdobywczyni turystycznych atrakcji.

Recenzja doskonałej przyczepki rowerowej Thule w której koła można zamienić płozami. Czy lato czy zima, nasze dziecko możemy zabrać wszędzie o każdej porze roku. Niepełnosprawność nie jest przeszkodą, gdy na rynku istnieje sprzęt przełamujący ograniczenia.

Dzisiaj Góry Bystrzyckie to opustoszała kraina z reliktami dawnej świetności. Resztki chałup i figurki przydrożne nasuwają na myśl skojarzenia z odległym Beskidem Niskim.

Szlak prowadzący na najwyższy szczyt Gór Bystrzyckich, Jagodną.

Od trzech już lat, Dzień Kobiet spędzamy w górach. Była Samotnia i Pasterka, a w tym roku przyszedł czas na Jagodną.

Kto chce przestraszyć się Strażnika Wieczności, zajrzeć do Solnej Jamy, własnoręcznie wyczerpać papier w Dusznikach-Zdroju i zachwycać się pięknem zimowych gór? Propozycja 11 zimowych rodzinnych wycieczek spędzonych w Górach Orlickich i Bystrzyckich.

Duszniki to miasto z duszą w górach. Dlaczego? Przeczytajcie sami, spróbujemy Was do tego przekonać w pięciu punktach.

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Góry Bystrzyckie. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...