Autor: 

Góry, słońce i bezchmurne niebo czy zatłoczone miasto i kilkukrotnie przekroczone normy smogu? Wybór jest raczej jasny. Zapraszam do galerii zdjęć z wejścia na Szpiglasowy Wierch zimą.

Korzystając z cudownej pogody i dnia wolnego od pracy, wybrałem się na tatrzańską wycieczkę. Celem było wyjście na Szpiglasowy Wierch zimą. Szczyt znajduje się w głównej grani Tatr na wysokości 2172 m. Można go zdobyć od strony Doliny Pięciu Stawów Polskich lub od Morskiego Oka.

Dzisiejsza galeria to wejście właśnie od Morskiego Oka, czyli tzw. ceprostradą. Latem faktycznie podejście jest łatwe i wiedzie wygodnym chodnikiem. Zimą krajobraz zmienia się jednak o 180 stopni. Szlak - nawet jeśli przetarty i udeptany - prowadzi stromym zboczem, gdzie nie trudno o poślizgnięcie. Do tego dochodzą miejsca o zwiększonym zagrożeniu lawinowym jak np. Marchwiczny Żleb. Wybierając tę trasę, pamiętajmy więc o odpowiednim przygotowaniu do wyprawy i wyposażeniu się w sprzęt zimowy.

Poniżej znajdziecie galerię zdjęć, a jeśli szukacie szczegółowego opisu szlaku, zerknijcie do letniego artykułu Dolina Pięciu Stawów i Szpiglasowy Wierch – Zapraszam na wyprawę.

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...