Autor: 

Chemia między człowiekiem a górami trwa całe życie. Gdy choć raz doświadczymy absolutu piękna i estetycznych doznań, ciężko nam jest się od tego uwolnić. Mimo fizycznej odległości, nasze myśli nieustannie będą krążyć wokół tematu gór. Bez względu na miejsce i czas, każdy z nas pchany niewyjaśnionym impulsem, będzie podejmował działania, aby być bliżej nich.

Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można. - Edmund Hillary

Rzeczywistość jest jednak mniej górnolotna i domaga się od nas pewnych kompromisów, dlatego nie zawsze jest czas i możliwości na to, aby wybrać się na kilkudniową wyprawę w serce Tatr. Zwłaszcza, jeżeli zdrowie nam na to nie pozwala.

Jako alternatywę dla dłuższych i trudniejszych górskich wędrówek lub dopełnienie swojego pobytu na Podhalu, pragnę polecić punkty widokowe na Gubałówce - Furmanowa lub osiedle Rafaczówki. Są one łatwo osiągalne - można tam dojechać samochodem, a panorama zachwyci każdego. Szczególnie, gdy wybierzecie się tam nietypową porą. Wiele fascynujących zdjęć, które znajdują się w sieci, zostało zrobione właśnie w tych punktach widokowych.

Jako zachętę proszę ocenić kilka kadrów wschodu słońca z opisywanych miejsc.


Pozdrawiam i zapraszam na moją stronę Fotografia Andrzej Kubatek.

 

Wczytuję...
Wczytuję...

Czy wiesz, że...

W portalu Góry i Ludzie również Ty możesz zostać autorem artykułów, które przeczytają tysiące Internautów! Już dziś zarejestruj się i zacznij bezpłatnie dodawać swoje treści. To doskonała reklama dla Ciebie i Twoich górskich dokonań. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dodaj własny artykuł

Już dziś zarejestruj się i dodawaj własne artykuły dla tysięcy czytelników portalu!

Chcę zostać autorem!

Wczytuję...