Okładka

Karkonoskie media opublikowały nagranie, w którym poruszają coroczny problem schronisk PTTK. Z roku na rok coraz więcej turystów wybiera się w góry w sylwestrową noc, bez zarezerwowanego uprzednio noclegu.

Jak można się spodziewać, w tym okresie schroniska są przepełnione, i nierzadko odbywają się w nich imprezy zamknięte. Natomiast chętnych na nocleg jest wielu. W nocy z 31 grudnia 2018 na 1 stycznia 2019 do Strzechy Akademickiej próbowało dostać się ponad 100 osób. W myśl obecnych przepisów, właściciele schronisk muszą przyjąć każdego turystę, który zapuka do drzwi przez 24 godziny na dobę.

Takie działania doprowadziły do sytuacji, w której wśród Internautów rozgorzała dyskusja na temat tego, czy schroniska górskie powinny w ogóle urządzać imprezy zamknięte w noc sylwestrową, a PTTK już zaczął pracować nad zmianą regulaminu korzystania ze schronisk. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.

Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego dodają, że poruszanie się po zmroku po szlakach jest niedozwolone i że w przyszłym roku wszystkich "nocnych turystów" czekają wzmożone patrole w noc sylwestrową.

Źródło: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...