Okładka

W listopadzie tego roku PZU przeprowadziło badanie, którego celem było określenie najpopularniejszych form aktywności wśród Polaków wyjeżdżających latem i zimą w góry w Polsce i za granicą.

Wśród czterech najczęściej wskazywanych znalazły się turystyka piesza (80%), jazda na nartach (42%), jazda na rowerze (15%) i jazda na snowboardzie (15%). W przypadku najpopularniejszych aktywności to właśnie ta ostatnia jest oceniana przez ankietowanych jako najmniej bezpieczna (35%).

Autor: 
Co Polacy robią w górach?

Polacy wyjeżdżający zimą w góry najchętniej spróbowaliby jazdy na snowboardzie (28,9%), wspinaczki skalnej (28,3%) a także speleologii (27,8%). Zdecydowanie najczęściej Polacy sporty górskie uprawiają w kraju (90% wskazań), ale 43% ankietowanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy w tym celu wyjeżdżało także za granicę, a w najpopularniejsze kierunki to Słowacja i kraje alpejskie.

Na początku grudnia br. w Warszawie odbyło się spotkanie organizowane przez kursylawinowe.pl, w czasie którego zaprezentowane zostały wyniki badania. W jego czasie Jan Krzysztof, Naczelnik TOPR i opiekun merytoryczny szkoleń zwrócił uwagę na rosnącą liczbę turystów próbujących w Tatrach coraz trudniejszych form aktywności górskich m.in. zimowej turystyki wysokogórskiej, wspinaczki czy skitouringu. Podkreślił przy tym, że chociaż turyści są coraz lepiej wyposażeni, wciąż brakuje im wiedzy i umiejętności posługiwania się tym sprzętem.

PZU jest partnerem strategicznym akcji kursylawinowe.pl, w ramach której w Polsce i Słowacji organizowane są szkolenia lawinowe i skiturowe prowadzone przez doświadczonych ratowników TOPR. W ramach projektu realizowane są także działania edukacyjne i prewencyjne, których celem jest zwiększenie świadomości zagrożeń, a także promocja bezpiecznej i odpowiedzialnej turystyki górskiej.

Autor: 
TG_181216_Lawiny_1663

Więcej informacji o akcji znaleźć można na stronach:

Lokacja: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...