Autor: 
Autor: 
Logo_Po_Bandzie

Ostatni tydzień września jest czasem idealnym, by zachwycić się urokiem jesieni, przejmującej władzę nad Bieszczadami – czerwieniejących buków i okrywających się złotem połonin. Jak co roku o tej porze, na bieszczadzkie ścieżki wyruszy Studencki Rajd Połoniny, organizowany przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 60. edycja Rajdu, a jej tegoroczne hasło brzmi “Po Bandzie!”. Ześrodkowanie (czyli spotkanie wszystkich tras rajdowych), zgodnie z duchem tegorocznego hasła, odbędzie się w Dydiowej k. Stuposian, tuż przy granicy polsko-ukraińskiej.

Rajd Połoniny jest coroczną imprezą Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Warszawie, w trakcie której nasi przewodnicy prowadzą trasy po polskich (i nie tylko) Bieszczadach. Każdy chętny znajdzie coś dla siebie – wyjazdy dłuższe, jak i krótsze; łatwiejsze i trudniejsze; pod namiot, albo schroniskowo-chatkowe. Nasze wyjazdy skierowane są do każdego – studentów i licealistów, wszystkich miłośników gór i wędrówek.

Momentem kulminacyjnym Rajdu jest ześrodkowanie, czyli spotkanie wszystkich tras Rajdowych w Dydiowej przy ogromnym ognisku. Tradycyjnie nie zabraknie konkursów, ciepłego posiłku i śpiewania do białego rana. Noc rozświetlona blaskiem ognia i przeszywana dźwiękami gitary na długo zapada w pamięci.

Działamy na zasadzie non-profit, nasi przewodnicy nie zarabiają na organizacji tras oraz ześrodkowania.

Szczegóły dotyczące tegorocznego Rajdu, wraz z propozycjami tras, znajdziecie na naszej stronie internetowej: poloniny.skpb.waw.pl oraz na naszym facebooku: facebook.com/rajdpoloniny

W razie pytań piszcie do nas na adres: [email protected]

Zapraszamy serdecznie, do zobaczenia w Bieszczadach!

Źródło: 
poloniny.skpb.waw.pl

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...