Autor: 

Oryginalny styl, skandynawskie dziedzictwo

Oferowana przez Reima kolekcja jesień–zima 2018 czerpie z atmosfery fińskich lasów i skandynawskiej przyrody. W nazewnictwie produktów oraz we wzorach nadrukowanych na odzieży, znajdziemy elementy pochodzące z tradycyjnych opowieści z Arktyki i nawiązania do jej charakterystycznych miejsc. Sportowy duch i złamane naturalne kolory stanowią oś całej kolekcji, wymieniając się i tworząc coś na kształt naturalnego rytmu odwzorowującego oddech. Użyte we wzornictwie motywy czerpią swoją inspirację z natury, począwszy od jej najdrobniejszych szczegółów, a na kosmicznej potędze Drogi Mlecznej kończąc.

Autor: 
510313-1461_Nuvvus_SMS (Copy)
Reima_Nuvvus

Wszechstronność i aktywność

Kilka elementów kolekcji to odzież typu 2w1 lub nawet 3w1. Można ich używać na kilka sposobów, przez cały rok. Efektem takiej filozofii projektowania ubioru jest jego wszechstronność – dzięki temu nie trzeba kupować tak wielu pojedynczych produktów, co wydłuża też ich czas użytkowania. Sprytne zastosowanie warstw noszonych bezpośrednio przy ciele podnosi komfort termiczny i zwiększa efektywność utrzymywania ciepła przez zewnętrzne warstwy w niskich temperaturach. Proponowane przez markę Reima warstwy pośrednie posiadają w swym składzie zwiększoną ilość wełny. Jest to podyktowane jej lepszymi właściwościami izolacyjnymi oraz chęcią ograniczenia użycia tworzyw sztucznych, mających negatywny wpływ na środowisko.

Zawsze widoczny

Jeden z największych hitów kolekcji jesień–zima 2017, rękawice Vilkku z odblaskowymi elementami, powracają także i w tym roku. Rękawiczki posiadają doskonałej klasy odblask z certyfikatem CE, który zwiększa znacząco widoczność dziecka w promieniu 360 stopni – o ile został prawidłowo założony na rękaw, tak jak radzi instrukcja. Projektanci Reima postanowili wzbogacić o ten genialny patent także inne elementy kolekcji. Kurtki i kombinezony także zostały więc pokryte odblaskowym materiałem, co daje niesamowity efekt, szczególnie w ciemności.

Autor: 
521573-6981_Skaidi_SMS (Copy)
Reima_Skaidi

Dżinsy w nowej odsłonie

W kolekcji jesień–zima 2018 znajdziemy też coś naprawdę niespotykanego – odporne na wodę i zabrudzenia dżinsy. Co więcej posiadają one izolację termiczną, jednocześnie mając wygląd i dając wrażenie normalnych dżinsów. Zastosowane w nich włókna Thermolite® mają podwójną funkcję. Są puste wewnątrz, co gwarantuje bardzo dobrą ochronę przed zimnem, a dodatkowo odciągają wilgoć od ciała, co zapobiega nadmiernemu wychłodzeniu. Tkanina jest odporna na zabrudzenia i wodę dzięki wolnemu od fluorowęglowodorów* środkowi Teflon EcoElite®, którym pokryta jest jej zewnętrzna powierzchnia. Jej elastyczność pozwala więc na wykonywanie wszelkich ruchów, jakie przyjdą do głowy aktywnemu dziecku.

Autor: 
536201_Northern_532145_Trick_569344_Patter_wash_Jeans_closeup (Copy)
Reima Jeans

Miękka i organiczna bawełna – by poznawać świat w zgodzie z naturą

Zastosowana w produktach z serii Reima Green Line bawełna pochodzi z upraw certyfikowanych przez GOTS, co gwarantuje, że jest uprawiana w sposób ekologiczny i nie zawiera toksyn. Wygodny, szczotkowany materiał frotte jest bardzo wszechstronny – miły w dotyku dla skóry, świetnie sprawdza się podczas zabaw wewnątrz pomieszczeń i na świeżym powietrzu, a także nadaje się do szkoły.

Śliskie nawierzchnie już nie straszne

Reima współpracuje z marką Vibram, dzięki której dziecięce obuwie zostało wyposażone w trwałe podeszwy z serii Arctic Grip. Zostały one opracowane ze szczególnym uwzględnieniem zachowania dobrej przyczepności na mokrym lodzie. Posiadające tę podeszwę buty Laplander, dostępne będą na wszystkich rynkach, na których obecna jest marka Reima, dzięki czemu dzieci będą mogły bezpiecznie chodzić po zimnych, pokrytych lodem i śniegiem powierzchniach.

Autor: 
569344_3600_Patter_SMS (Copy)
Reima_Patter

Odkryj radość z ruchu

Projektując odzież pozwalającą na nieskrępowany ruch i wprowadzając innowacje zachęcające dzieci do bycia aktywnymi, Reima stara się hamować niekorzystne trendy prowadzące do ograniczenia aktywności wśród dzieci. Razem z marką Suunto, liderem w produkcji sportowych zegarków używanych przez poszukiwaczy przygód na całym świecie, Reima stworzyła system ReimaGO ®. Składa się on z noszonego na ciele czujnika, który mierzy aktywność fizyczną dziecka, aplikacji z grą, która motywuje je do ruchu, a dodatkowo szerokiej kolekcji ubrań posiadających specjalną kieszonkę na czujnik. Aplikację można bezpłatnie ściągnąć ze sklepu App Store i Google Play. Rodzice mogą także korzystać z aplikacji bez czujnika, dzięki czemu w łatwy sposób zapiszą w niej aktywność dziecka i mogą nagradzać je za podejmowanie dodatkowych wyzwań.

Autor: 
adventurekit_strap
adventurekit_strap

*Dlaczego nie używamy fluorowęglowodorów?

Perfluorowęglowodory (PFC) to jeden z rodzajów substacji chemicznych należących do szerszej grupy fluorowęglowodorów. Duża część impregnatów zawiera PFC bądź inne składniki, które ulegają degradacji do PFC, z uwagi na ich bardzo wysoką odporność na wodę i brud. Działają rewelacyjnie, ale niestety mają bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne:

  • są stabilne chemicznie – nie rozkładają się w naturze
  • mogą być przenoszone nawet na bardzo długich odległościach przez zwierzęta i ludzi
  • podejrzewa się, że są rakotwórcze
  • negatywnie wpływają na układ rozrodczy ssaków.

Jakie składniki Reima używa zamiast PFC?

  • BIONIC-FINISH® ECO produkowane przez RUDOLF Group – polimery o rozgałęzionej budowie, zwane dendrymerami

TeflonTM EcoEliteTM – odnawialne wykończenie roślinne, zatwierdzone przez system bluesign®.

Reima kolekcja jesień-zima 2018

Strona producenta: www.reima.com/pl

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...