Okładka

W ostatnim tygodniu przed majówką pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Już w poniedziałek polskie góry zostaną ogarnięte prze burze i wiatr.

Meteorolodzy ostrzegają, że chłodniejsza i bardziej deszczowa pogoda będzie nam towarzyszyć co najmniej do czwartku. Będziemy musieli na chwilę pożegnać się ze słońcem i ciepłem. Zarówno na Podkarpaciu jak i w Sudetach następne dni zdecydowanie nie będą przyjemne dla turystów. Na południu kraju zrobi się znacznie zimniej, za zachodzie zaś temperatura pozostanie wyższa, ale z większą szansą wystąpienia opadów.

A co z samą majówką? Długoterminowe prognozy nie są zbyt optymistyczne i zapowiadają kapryśną aurę. Ich przewidywalność jest jednak na poziomie 10-20%. Oznacza to, że rozchwianie pogody w najbliższych dniach utrudnia meteorologom pracę i sprawia, że ciągle istnieje duża szansa na słońce na szlaku :-). 

Prognozę sprawdziliśmy głównie w portalu meteoblue.com, który korzysta z kilkunastu modeli wyznaczania pogody. Zobacz nasz poradnik pogodowy aby dowiedzieć się więcej.

Lokacja: 
Tagi: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...