Okładka

W tym roku Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe obchodzi swoje 65 urodziny. Przez wszystkie te lata ratownicy GOPR (w większości ochotnicy), służyli swoim prywatnym czasem i środkami, często narażając swoje zdrowie i życie, aby pomagać wszystkim potrzebującym ratunku w górach.

Od 1952 roku ratownictwo w Polsce przeszło długą drogę. Rozwój i dostępność nowych technologii pozwoliły ulepszyć zarówno procedury jak i sprzęt ratowniczy, pozwalając szybciej i bardziej skutecznie udzielać pomocy wszystkim poszkodowanym. Popularność mało dostępnych kiedyś dyscyplin sportowych i udogodnień związanych z terenem górskim (np. paralotniarstwo, downhill, narciarstwo pozatrasowe, kolejki krzesełkowe przy wyciągach) wymusiła także na ratownikach konieczność wdrożenia specjalistycznych szkoleń pozwalających na skuteczne ratowanie w terenach trudnodostępnych. Jedynie chęć bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi pozostała przez te wszystkie lata niezmieniona.

Dochód z aukcji w całości przeznaczony będzie na działalność statutową Fundacji, powołanej w celu wspierania potrzeb Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz między innymi ratowników będących w ciężkiej sytuacji życiowej.

Na dobry początek — w ramach aukcji internetowych Fundacja GOPR przygotowała coś wyjątkowego. Wszyscy entuzjaści ratownictwa górskiego będą mieli jedyną w swoim rodzaju okazję spędzenia ''Dnia z Ratownikiem'' w ramach dyżuru w wybranej stacji ratowniczej, w jednej z pięciu Grup Regionalnych GOPR.

By wziąć udział w licytacji aukcji charytatywnej wystawionej przez Fundację GOPR wystarczy wejść na Allegro Charytatywni (http://charytatywni.allegro.pl/) i w wyszukiwarce wpisać: ''Dzień z Ratownikiem''. Link do aukcji znajdować się będzie również na profilu Facebook Fundacji GOPR.

Wylicytowany w ten sposób dyżur z ratownikiem GOPR będzie świetną okazją, żeby przekonać się jak zorganizowana jest służba ratownicza i jak wygląda dyżur ratownika ''od kuchni''. W ramach wylicytowanego dyżuru — będzie również można zapoznać się ze sprzętem ratowniczym używanym podczas akcji ratunkowych, pomóc w jego konserwacji i porządkowaniu. Dodatkową atrakcją będzie jednak możliwość rozmowy z doświadczonymi ratownikami, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie zadawane podczas wspólnego dyżuru pytania.

Oprócz licytacji ''Dnia z Ratownikiem'' Fundacja na swoich aukcjach internetowych systematycznie oferować będzie różne przedmioty lub usługi związane z ratownictwem, górami, w tym również przekazane na rzecz Fundacji przez darczyńców.

Wszyscy chcący wesprzeć działania Fundacji — mogą zostać darczyńcami poprzez przekazanie przedmiotów, voucherów lub usług bezpośrednio do Fundacji lub samodzielnie wystawiając je na rzecz Fundacji poprzez platformę Allegro Charytatywni. Wskazówki jak to zrobić będzie można znaleźć na Facebooku oraz stronie Fundacji GOPR.

Weź udział w licytacji - Grupa Beskidzka GOPR: http://charytatywni.allegro.pl/dzien-z-ratownikiem-grupa-beskidzka-gopr-i4668360

Weź udział w licytacji -  Grupa Podhalańska GOPR: http://charytatywni.allegro.pl/dzien-z-ratownikiem-grupa-podhalanska-gopr-i4683033

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...