Od kilku lat Festiwal 17 Południk odbywa się we wrześniu w niewielkiej, malowniczo położonej miejscowości Pasterka w Górach Stołowych. W tym jednak roku, poza tradycyjną, letnią edycją festiwalu, planowana jest również wiosenna, która odbędzie się już w dniach 24-26.03.2017 r. w Kudowie-Zdroju.

Plakat Festiwalu

W ten marcowy weekend organizatorzy zabiorą Państwa w wyjątkową podróż dookoła świata: pieszo, rowerem, autostopem, tratwą, własnoręcznie zrobioną łódką, a nawet traktorem. O swoich przygodach opowiedzą wyjątkowi goście:

  • Marcin ObałekTraktoriada, czyli Traktorem przez świat,
  • Szymon Kuczyński „Ozi” i Dobrochna „Brożka” NowakŁupinką dookoła świata – rejs Maxus Solo Around,
  • Jakub Rybicki – Greenland Ice Trip,
  • Jurek Arsoba – Dziurawa Syberia, czyli autostopem do gigantycznych kopalni diamentów,
  • Wojciech Heliński – Indochiny - Czas po Apokalipsie,
  • Emil Witt – Na tratwie z prądem rzeki Madre de Dios.

Nowością na festiwalu będzie silny akcent „czeski”, no, ale w końcu spotkanie na polsko-czeskiej granicy zobowiązuje. I tak, w piątek wieczorem odbędzie się prelekcja Pavla TrojanaWolna Republika Žižkov – Praga nieznana, a tuż po niej Uroczyste otwarcie Konsulatu tego samozwańczego „państewka” w Parku Zdrojowym. Kolejny czeski gość – Marti Adámek opowie o rowerowej podróży dookoła Polski. Będzie to znakomita okazja, aby dowiedzieć się jak nasz kraj i nas samych postrzegają sąsiedzi zza południowej granicy. Nie zabraknie także dobrej zabawy z czeską kapelą – kultową już na kudowskim pograniczu Band-A-Ska, która zagra w sobotni wieczór w Klubie Etcetera. Do tego trzy projekcje filmowe, konkursy z nagrodami i inne niespodzianki.

Pokazy i filmy prezentowane będą na dużym ekranie, w Teatrze Zdrojowym im. Stanisława Moniuszki w Kudowie – Zdroju. Część wydarzeń odbędzie się także w Klubie Etcetera w Parku Zdrojowym.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

Program oraz szczegółowe informacje o Dolnośląskim Festiwalu Podróżników 17 Południk na stronie: www.17poludnik.pl.

Przejdź na stronę Festiwalu

Tagi: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...