Licencja : 
CC-BY-SA-3.0

W miniony weekend Facebookiem zatrząsnął konkurs organizowany rzekomo przez luksusowy Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Oszukanych zostało 80 tys. osób, wyłudzoną kwotę szacuje się na 240 tys. zł...

Fałszywy konkurs rozniósł się po polskim Internecie jak burza. W obietnicę wygrania tygodniowego pobytu w "Gołębiewskim" uwierzyły dziesiątki tysięcy Polaków. W poniedziałek rano na oficjalnym profilu Hotelu pojawiła się informacja, że konkurs został zorganizowany przez oszustów i dyrekcja Hotelu nie ma z nim nic wspólnego:

Jak doszło do oszustwa?

Aby "wygrać" nocleg wystarczyło udostępnić post konkursowy i wpisać w komentarzu swoje imię i nazwisko. Dodamy, że konkursy na udostępnianie są zabronione przez Facebook i przy działaniu na tę skalę powinny zostać uprzednio wykryte przez portal... Zwycięzców było trzech, ich listę podano w formie linków do profilu na Facebooku. Jeden z linków był celowo uszkodzony tak, aby zawsze kierował na profil klikającego w niego Internauty. W ten sposób 80 tys. ludzi uwierzyło, że to właśnie oni wygrali cenną nagrodę...

Oczywiście na tym cały preceder się nie kończył. Odbiór nagrody uwarunkowany był wysłaniem SMSa kosztującego bagatela 30 zł. Dopiero po dokładniejszym spojrzeniu w regulamin można było dowiedzieć się, że zwycięzca mógł liczyć najwyżej na kubek albo bon odzieżowy.

Więcej szczegółów znajduje się w artykule w portalu bezprawnik.pl.

Co dalej?

Poszkodowani Internauci rozważają zgłoszenie sprawy na Policję, jednakże istnieje prawdopodobieństwo, że konkurs został zorganizowany legalnie - w błąd wprowadzała jedynie informacja na Facebooku. Na stronie konkursu nie ma mowy o noclegach i Hotelu. Zapraszamy do dyskusji osoby, które mają doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu spornych kwestii!

Źródło: 

Dodaj news

Również Ty możesz zamieścić newsa w naszym portalu! Szybko i bezpłatnie.

Dodaj news

Wczytuję...