Połonina Caryńska (Berehowska) – jedna z połonin w Bieszczadach, masyw górski położony między dolinami Prowczy i Wołosatego, w których leżą miejscowości Brzegi Górne i Ustrzyki Górne. Na północy Przysłup Caryński oddziela masyw od Magury Stuposiańskiej, zaś od południa poprzez Wyżniańską Przełęcz graniczy on z Działem w paśmie granicznym.

Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0.

Położenie

Lokacja nadrzędna: Bieszczady

Najnowsze zdjęcia z tej lokacji

Strony

Najnowsze artykuły z tej lokacji

Jesień w tym roku zaskoczyła absolutnie! Temperatury w dzień jak w czerwcu, nocą jak w lipcu. Dużo gór, mało ludzi.

Po tym jak zauroczyliśmy się Bieszczadami w 2014, wróciliśmy po dwóch latach. Już w trakcie pobytu, byliśmy zakochani. Ponownie przeżyliśmy sporo przygód. Znów ciągnie nas do kolejnych odwiedzin, jednak te dopiero w 2018 - jest jeszcze tyle gór do zobaczenia! Tym razem obowiązkowo wypad wiosną lub jesienią.

Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści "Koniec Świata" autorstwa Moniki Małgorzaty Lis. Akcja książki dzieje się na bieszczadzkich szlakach. Góry, spanie pod gołym niebem, przechodzenie przez potoki, połoniny w słońcu i w śniegu – to dla Melanii, głównej bohaterki – codzienność.

Słoneczne, dzikie i jesienne Bieszczady.

Zima pojawiła się z wizytą w Bieszczadach, a ja postanowiłem skorzystać z okazji i zrealizować jeden z moich szalonych pomysłów.

Na rocznicę ślubu na weekend w Bieszczady. Z Przełęczy Wyżniańskiej do Przełęczy Wyżniańskiej przez Carycę, Ustrzyki Górne i Rawki.

Zachód słońca na Połoninie Caryńskiej... dużo ciepłego światła i odgłosy Jeleni - taki on był :)

Strony

Co to za strona?

Niniejsza strona zawiera wszystko, co mamy w portalu na temat lokacji Połonina Caryńska. Znajdziesz tu przede wszystkim mapy, artykuły i galerie.

Wczytuję...